BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Politike

“Nuk jam me askënd, as me Monika Kryemadhin”, shokon me deklaratën Ilir Meta: Para Shqipërisë, le të shuhen edhe fëmijët e mi si të...

“Nuk jam me askënd, as me Monika Kryemadhin”, shokon me

Presidenti Ilir Meta sot nga televizioni lokal në Vlorë ka bërë një deklaratë të fortë teksa ka folur për të ndjerin Arjan Sala i cili humbi jetën në një nga magazinat e Casa Italia pas rënies së zjarrit.

Ai tha se “para Shqipërisë le të shuhen dhe fëmijët e mi si të Adem Jasharit”.

Pjesë nga intervista e Ilir Metës

Meta: Arjan Sala e la jetim fëmijën 4 vjeç që të mos linte jetim nja 20 të tjerë. Pse duhet të dilte presidenti të ulëriste sepse nuk po bëhej asnjë përpjekje që trupi i tij të  gjendej. Dalin dhe thonë që nuk kemi mjete, por si e keni bërë ju Tiranën, nuk keni si të keni mjete. Pse nuk më morën në telefon dhe të njoftoja të sillnin mjete nga Italia.

Pyetje: Ju politikanët bëheni gjithmonë bashkë ndonjëherë?

Meta: Ilir Meta nuk është bashkë me askënd, as me Monika Kryemadhin. Para Shqipërisë le të shuhen dhe fëmijët e Metës si ata të Adem Jasharit. Ilir Meta ka një model, nuk është si Rama.

Më të lexuarat