BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Politike

“Nuk je zëdhënëse e Taulant Ballës, që merr urdhra me SMS”, Bardhi sulmon Lindita Nikollën, ndërhyn menjëherë deputeti i PS-së: Të ngeli në gojë...

“Nuk je zëdhënëse e Taulant Ballës, që merr

Kalimi me procedurë të përshpejtuar i projektligjit per Eurobondin me vlerë 700 milionë euro, ka shkaktuar reagime të ashpra mes deputetit të PD, Gazmend Bardhi, kryeparlamentares Lindita Nikolla dhe kreut e grupit të PS-së, Taulant Balla.

Bardhi hodhi akuza se kryeparlamentarja Nikolla, merr urdhra me SMS nga Taulant Balla.

“Nuk je zëdhënëse e Taulant Ballës, që merr urdhra me sms”, tha Bardhi, ndërsa Nikolla u shpreh se ka zbatuar proceduarën.

Pjesë nga debati

Bardhi: Duhet t’i qëndroni rregullores. Fjala për procedurë jepet menjëherë. Pika e dytë ishin njoftimet.  Pasi ka nisur seanca plenare nuk mund të shtohet pika në rendin e ditës se kështu i teket Edi Ramës apo qoftë dhe ju zonja Kryetare. Nuk mund të shtoni një çështje, se kjo është shkelje flagrante e rregullores. Ju e hidhni në votim. A ja keni shpërndarë deputetevë projektvendimin? Ky është kuvendi i Shqipërisë dhe ju nuk mund të na trajtoni ne sikur na keni në xhep. Ku e ke vendimin?

Nikolla: Është hedhur në sistem.

Bardhi: Jo nuk është hedhur në sistem.

Nikolla: Është në sistem sipas procedurave të përshpejtuara.

Bardhi: Kjo kërkesë nuk ka qenë e depozituar. Nuk mund të shtoni gjëra dhe të ftoni për votim. Anuloni votimin. Paraqitni kërkesën e ardhur nga këshilli i ministrave. Ta shqyrtojmë dhe ta votojmë. Parlamenti të funksionojë me rregullore, jo me urdhërat e Taulant Ballës, nuk je zëdhënësja e Taulant Ballës. Unë e kam besuar atë zotim që keni bërë, por dita ditës po e shkelni.

Balla: Të ngeli në gojë emri im. Çfarë ke mor zotëri? Hiqe nga goja emrin tim. S’ka të bëjë me mua fare. E di që e keni inatin me zotin Bode, por ka qenë ministër i mirë financash.

Më të lexuarat