BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x

Politike

“Nuk ju kam zhgënjyer kur kam nxjerrë dokumente…”, Ilir Meta paralajmëron publikimin e fakteve të reja: Ja kush është koka e aferës kriminale të inceneratorëve!

“Nuk ju kam zhgënjyer kur kam nxjerrë dokumente…”,

Pas publikimit të fakteve të reja nga Partia e Lirisë, për inceneratorin e Tiranës ku vërtetohej se kjo kompani ka marrë kredi duke lënë kolateral pronat publike, Ilir Meta tha se në krye të kësaj afere kriminale është kryeministri Edi Rama.

Meta u shpreh se në vijim do të publikohen fakte të reja, ndërsa i bëri thirrje drejtësisë që të hetojë.

Ilir Meta: Vetëm me dokumente zyrtare, firma, numra llogarie… hetimet kanë ecur me hapin e breshkës, vjedhja vazhdon me vrapin e kangurit. Kështu që ne jemi duke bërë një punë shumë të dokumentuar, hetim i jashtëzakonshëm që kërkon kohën e vet, por mendoj se gjithë këto fakte që u dhanë sot,  që të përqendrohen aty sepse kjo është një ngjarje që ndodh vazhdimisht, fakte të reja, nga ajo që ka ndodhur dhe ndodh që rëndon pozitën e këtij grupi të strukturuar kriminal.

Nuk ju kam zhgënjyer kur kam nxjerrë dokumente… në krye të kësaj afere është kryeministri, kemi shumë fakte të reja por duhet të keni durim, do i shkojmë deri në fund aferës së djegave sepse çdo tolerim është një tradhti kombëtare. Kjo histori do shkojë deri në fund me fakte, kush mendon se kjo histori do venitet e kanë gabim dhe do zhgënjehen shumë rëndë.

Më të lexuarat