BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Politike

“Nuk ka logjikë kjo”, shpërthen Milaim Zeka dhe ia numëron ‘një për një’ Ramës: Për këtë aferë duhet të kishte rënë!

“Nuk ka logjikë kjo”, shpërthen Milaim Zeka dhe ia

Analisti Milaim Zeka u shpreh mbrëmjen e djeshme se mbështet protestën e 7 korrikut dhe thotë se nuk e kupton logjikën e qytetarëve në Shqipëri, që përkundër keqqeverisjes vazhdojnë të duan Ramën dhe PS më shumë se partnerin apo partneren e tyre.

Për Zekën, në një vend normal do kishte mjaftuar vetëm afera me incineratorët për rrëzimin e qeverisë.

Zeka: E mbështes fuqishëm opozitën në Shqipëri. Nuk ka logjikë që qytetari i Republikës së Shqipërisë të durojë një njeri kaq gjatë në pushtet, të shprehë një dashuri më të madhe ndaj Edi Ramës sesa ndaj partnerit. Me dal me pyet shqiptarët në rrugë prej sa vitesh je i martuar ose e martuar? 15-20 vite. A e kishe ndërruar partnerin? Po, por ja për këtë e këtë. A e ndërron PS? Jo  Edi Ramën mos e prek. Kjo çështja që ju i thoni inceneratorët është element i mjaftueshëm.

Në çdo vend normal të Europës perëndimore deri në Amerikë dhe Kanada do të duhej të binte për këtë. Si mendon, se do futet Shqipëria në BE kur çdo natë ka vrasje. Në kulmin e sezonit, mbrëmë ju vu tritoli një hoteli në Sarandë. U arrestuan 170 veta në Shkodër për shkak të  Call Center. Mendon se Edi Rama nuk i di këto? I di. Arrestohen drejtuesit e policisë se janë përfshirë në krim. Ky duhet të jetë shqetësimi i qytetarëve dhe i gazetarëve, mediave.

Po a është e aftë e opozita të rrëzojë qeverinë Rama, e cila është në mandatin e tretë qeverisës?

Zeka: Në mënyrë absolute jo, opozita në Shqipëri do me e rrëzu Edi Ramën me Kosovën e Vuçiçin, nuk shkon. Duhet me fol për problemet sociale që ka qytetari i Shqipërisë. Jo për Kosovën, jo për Ballkanin e Hapur, jo për Vuçiç.

Më të lexuarat