BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta do të bëjë gjithçka për të bllokuar formimin e qeverisë nga PS, pakti PD-LSI nuk e kënaq, presidenti nuk ja ka besën Bashës

Fatos Klosi: Meta do të bëjë gjithçka për të
x

Politike

“Nuk ka parti perfekte”, Ervin Bushati zbulon ultimatumin e prerë të Ramës dhe në cilën zonë do të jetë e fokusuar beteja e PS për zgjedhjet e 25 prillit: Ne luajmë në fushën tonë!

“Nuk ka parti perfekte”, Ervin Bushati zbulon ultimatumin e

Ndërkohë që na ndajnë vetëm pak muaj nga zgjedhjet e ardhshme parlamentare, deputeti i PS, Ervin Bushati ka zbuluar se fokusi i fushatës së PS-së është qarku i Tiranës. Ai thotë se kush merr Tiranën, merr Shqipërinë madje duke theksuar se PS luan në fushën e saj.

"Në Tiranë duke qenë dhe njësia më e madhe vendore, në këtë qark do vendoset për 36 deputetë. Beteja do jetë e fokusuar këtu. Kush merr Tiranën merr Shqipërinë. Ne luajmë në fushën tonë pasi kemi pushtetin vendor dhe lokal. Nuk ka parti perfekte. Ne jemi partia më e madhe në vend. Ne kemi prani në çdo qendër votimi. Ne kemi sfidë në të gjithë këtë qark. Ne kemi sfidë të ruajmë rezultatin në Vorë e Kavajë. Në Kavajë është bërë një punë shumë e mirë, po riorganizohet struktura e PS. Edhe në Kamëz po bëhet një punë e mirë. Kryeministri Rama na ka vendosur një standart që të mos biem më poshtë se 74 mandate dhe ne po punojmë që ta realizojmë atë" - tha Bushati për Report Tv.

Më të lexuarat