BREAKING NEWS

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan", senatorja amerikane: Shqipëria duhet të vendosë vetë

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan",
x
BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x

Politike

“Nuk kam bërë krim”/ Salianji del me deklaratën e fortë: Denoncimi ku ishte përfshirë vëllai i Fatmir Xhafës duhet të ishte bërë më parë, por…

“Nuk kam bërë krim”/ Salianji del me deklaratën e

Deputeti i PD, Ervin Salianji u shpreh sot se nuk ka bërë krim, por një denoncim. Në përfundim të seancës, e cila u shty për në datën 18 korrik, ai u shpreh se kjo nuk ka qenë një betejë personale, por një betejë e opozitës.

Sipas Salianjit, denoncimi ku ishte i përfshirë vëllai i Fatmir Xhafës, duhet të ishte bërë më parë, duke theksuar edhe këtë çështje do ta sqarojë, por në një moment tjetër.

“Nuk kam bërë krim, por kam bërë denoncim. Kam bërë shumë denoncime dhe do vazhdoj të bëj.

Kam denoncuar edhe arat me kanabis, që janë faktuar si të vërteta. Kjo nuk ka qenë një betejë personale, por një betejë e opozitës.

Denoncimi i kësaj afere duhej bërë në një kohë të mëparshme, por do të kemi kohë ta sqaroj edhe këtë.

Unë nuk përjashtoj njeri, por edhe nuk ftoj njeri. Kanë qenë në seancën e shkallës së parë, ka pasur qëndrime edhe në këtë rast. Unë kam detyrime politike për pozicionin që kam. Nuk ka ndonjë ndryshim nga ish drejtuesit e PD, por për rastin në fjalë, edhe nëse ka ndryshim qëndrimi unë këtu jam dhe do flas me fakte dhe prova në çdo rast”, tha deputeti i PD.