Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Nuk ke talent moj vajzë’, zyrtari i FSHF-së “sulmon” ashpër Rudina Hajdarin

Postuar: 19/04/2019 - 15:17

 Situata politike në vend nuk është aspak e qetë, aq sa ka bërë që të reagojnë shumë persona. Një ndër ta është edhe anëtari i Komitet Ekzekutiv të FSHF-së, Vasil Bici.

Ky i fundit ka komentuar Rudina Hajdarin, vajzën e Azem Hajdarit. Ajo nuk ka pranuar të djegë mandatin dhe ka shpallur ditën e djeshme formimin e grupeve parlamentare. “Opozita e re nuk i bojkoton zgjedhjet” është shprehur ajo.

 “Nuk ke elektorat moj vajzë. Provo t’i mbledhesh e të dalësh në protestë. Nuk bën vaki të të mbështësin. Nuk ke talent. Nuk është oratore, i mungojnë elementët kryesorë të një lideri. Nuk shoh asgjë te vlerat e kësaj vajze për të qenë si babai i saj. Respekt për ju, uroj të jem gabuar”, ishte komenti i Bicit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 18:07

Prefekti i Qarkut të Shkodrës, Çesk Millja i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kreut të Shtetit, Ilir Meta, përmes së cilës e vë në dijeni për konstituimin e këshillit bashkiak dhe për mbledhjen e parë të tij, mbl

Postuar: 22/08/2019 - 17:46

Pas Elia Zaharisë, kryeministri Rama publikoi qëndrimin e regjisorit Qëndrim Rijani, i cili

Postuar: 22/08/2019 - 16:10

Ish-kreu demokrat në Kukës, një nga kritikët e fortë të Lulzim Bashës, Ibsen Elezi, ka reaguar li

Postuar: 22/08/2019 - 15:00

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka filluar të afrojë pranë vetes Greqinë.

Postuar: 22/08/2019 - 14:55

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar lidhur me ngjarjen e para 1 jave në Porto Palermo,

Postuar: 22/08/2019 - 14:36

Kreu i PD, Lulzim Basha mbajti sot një deklaratë për mediat pas takimit me ambasadorin e ri gjerm

Postuar: 22/08/2019 - 14:18

Nga selia blu, pas takimit me ambasadorin gjerman, kreu i PD-së Lulzim Basha paralajmëroi se në j