BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Politike

“Nuk kemi gjë në terezi jo”/ Shpërthen Manjani dhe ngre alarmin për atë që po ndodh në vendin tonë: Dita e sotme shënon krizën...

“Nuk kemi gjë në terezi jo”/ Shpërthen Manjani dhe

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ngritur alarmin se sot vendi ynë shënon krizën politike e Kushtetuese. Djegia e raundit të parë të zgjedhjes së Presidentit të ri të vendit, Manjani shkruan se kjo tregon se sa i kalbur është sistemi politik në vend.

“Në Republikën Kryeministrore të Shqipërisë, Presidenti  duhet të jetë vartës i Kryeministrit.

Si gjithë të tjerët xhanëm. Parlamenti, drejtësia, ministrat e administrada po e po, opozita, madje edhe bisnesi janë nën Kryeministrin.  Ata mund të rrinë pranë ose rreth Tij, por kurrë mbi apo Atë apo të pavarur nga Ai siç autorizon Kushtetuta.

Dita e sotme shënon krizën politike e kushtetuese në vend. Duhet të votohet për President por askush në Parlament nuk guxon të paraqesë një kandidat!!!

Kjo tregon se sa i kalbur është sistemi politik në vend.

Kjo tregon se në ç'dekadencë ka rënë organizimi dhe hierarkia politike e shtetit.

Kjo tregon se kushtetuta nuk është më themeli i shtetit, por rregullore e kryeministrisë. Sipas kësaj rregulloreje Presidenca është thjesht kaldajë që punon kur i hedh qymyr qeveria...

Nuk kemi gjë në terezi jo!

Reformat nuk mjaftojnë më. Rilindjet e rikthimet jo e jo.

Duhet përmbysje... “, shkruan Manjani.

Më të lexuarat