BREAKING NEWS

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e Armand Dukës: Një luftë e hapur me Veliajn

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i parë nga Basha

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj: Lëri këto filma tani

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj:
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka me ligjin Lulzim Basha: Kjo është arsyeja që ai sot i mban ison “Gruas se Bilalit”

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka
x
BREAKING NEWS

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta? Ja si përgjigjet Presidenti

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta?
x
BREAKING NEWS

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës Shqiptare të Futbollit

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës
x
BREAKING NEWS

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të parë Arben Kraja

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të
x

Politike

Nuk mori pjesë në “Foltoren” e Berishës, reagon për herë të parë Xhelal Mziu

Nuk mori pjesë në “Foltoren” e Berishës, reagon

Deputeti i Partisë Demokratike, Xhelal Mziu ka folur mbi mungesën e tij në Foltoren e Sali Berishës në Dibër.

Xhelal Mziu thotë se nuk ka marrë asnjë urdhër nga Lulzim Basha për të mos marrë pjesë në Foltore, por ka qenë vendim i tij personal për të shmangur ndarjen në kampe të demokratëve.

I pyetur a e ka prerë në besë Berishën, Xhelal Mziu deklaroi se kjo nuk është e vertetë, pasi ai e konsideron Berishën me kontribute të jashtëzakonshme por ky vendim ishte në të mirë në PD-së.

“As nuk jam orientuar nga partia dhe as nuk jam qortuar. Është bindje e imja e brendshme. Në disa takime që kemi bërë, ne kemi thënë që në këto kushte duhet të përdorim autoritetin tonë për të mos krijuar kampe. Ne na intereson që PD të dalë nga kjo situatë më e madhe se sot.  Unë kam qenë aktor kryesor në 8 vitet e qeverisjes së PD-së. Berisha ngelet person i pazëvendesueshëm. Nuk e heq konsideraten personale që kam për Berishën”, deklaroi Mziu.

Xhelal Mziu ndër të tjera theksoi se ai nuk e tradhëton PD-në prandaj nuk mori pjesë në Foltore, pasi aty ishte vetëm një pjesë e PD-së.

“Unë jam një person që përballem dhe asnjëherë nuk tërhiqem. Mosprania ime nuk ka të bëjë me atë që ju thatë. Në këtë raund të liderit historik të PD-së që ka ndërmarrë në Shqipëri është një pjesë e PD-së. Unë nuk tradëhtoj PD-në. Unë gjykoj që pjesa përfaqësuese e PD-së nuk duhet në këto momente të nxisë konflikte të brendshme që mund të kthehen në bumerang. Unë nuk kam shkuar atje sepse jam i bindur. Nëse bëhen foltore të tjera unë nuk do të marr pjesë për të mos renditur në kampe të ndryshme”, tha Mziu.