BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

“Nuk mund të lejmë askënd të bëj si të dojë në bregdet”, Pjerin Ndreu jep mesazhin e fortë

“Nuk mund të lejmë askënd të bëj si të

Me nismën e aksioni të IKMT-së për prishjen e ndërtimeve pa leje në tërë vijën bregdetarë të vendit, do të përfshihet edhe zona e Lezhës.

Kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu, konfirmoi se janë tetë objekte të cilat do të shemben si ndërtime pa leje në këtë bregdet, si dhe insistoi që nuk bëhet fjalë për shembje selektive, të cilat sipas tij, nuk kanë ndodhur në zonën e Lezhës

“Është aksion që drejtohet nga IKMT, nuk drejtohet nga Bashkia, bashkia është vetëm pjesëmarrëse, dhe pas verifikimit në terren dhe gjatë këtyre ditëve do të punohet për ti shembur.

“Kjo është pyetje me thashetheme, nuk e di pse e bëni, nuk janë bërë asnjëherë shembje selektive, është bërë për të gjithë ata që kanë qenë në paligjshmëri.  Nuk ka asnjë ndikim pozitiv, përveçse pozitiv, që përmirëson strukturën e plazhit dhe heq këto ndërtimet të bëra pa kriter, nga njerëz që nuk e kanë kuptuar se paligjshmëria nuk mund te jetë më në këmbë, dhe ne nuk mund të lejmë askënd të bëj si të dojë në bregdet”, tha ai për edicionin e lajmeve në MCN Tv.