Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk ndalet Meta, ja hapi i radhës ndaj Gent Cakajt

Postuar: 11/01/2019 - 12:28

Presidenti kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara, DSIK

Kërkesa i është drejtuar kryetarit të parlamentit Gramoz Ruçit.

Ky institucion ka pajisur me certifikatë sigurie Gent Cakajn brenda 24 orëve nga nisja e verifikimit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 12:29

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruҫi ka marrë pjesë në Konferencën e Nismës Adriatiko-Joniane në Budva të Malit të Zi.  Ai tha se shtetet si Italia, Greqia, Sllovenia dhe Kroacia janë avokatë të rrugës së Shqipërisë p

Postuar: 20/03/2019 - 12:27

Preç Zogaj ka marr vendimin për të mos pranuar mandatin e deputetit në listat e PD-së në Lezhë.

Postuar: 20/03/2019 - 12:20

Pas helmimit të 11 nxënësve të klasës së gjashtë në shkollën “Shefqet Tançi” në Bulqi

Postuar: 20/03/2019 - 12:04

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka deklaruar se është gati të lërë mandatin e tij si President

Postuar: 20/03/2019 - 12:03

Fjoralba Caka është zëvendësministrja e re e Drejtësisë.

Postuar: 20/03/2019 - 11:34

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka deklaruar se është gati të lërë mandatin e tij si President

Postuar: 20/03/2019 - 11:19

Mëngjesin e sotëm qarkulloi lajmi se ministri i Jashtëm i deleguar, Gent Cakaj ka shkarkuar nga d