BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në zgjedhjet e 14 majit

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në
x

Politike

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi është shprehur se koalicioni “Bashkë Fitojmë” nuk është alternativë për shqiptarët.

I ftuar në një emision televiziv, ai tha se  për këtë arsye zgjodhën që të futen në zgjedhje me një tjetër koalicion, ndërsa shtoi se në  disa zona kanë hyrë me lista të përbashkëta me kandidatët për këshilltarë bashkiakë dhe në disa zona me një listë të vetme.

Ai u ndal sërish  tek koalicioni i Berishës me Metën duke thënë se  të dy nuk kanë reflektuar për gabimet e mëparshme.

“Ne e kemi zgjedhur vetë të mos jemi në koalicion. Politikisht e kemi koalicionin, në disa zona kemi hyrë me lista  të përbashkëta, ndërkohë në disa zona të tjera kemi hyrë me dy lista. Kemi vënë lista në të gjithë  territorin tonë listat tona. Jemi më shumë të fokusuar tek Tirana.

Ky nuk është një bashkim real plus që kemi diferenca  të mëdha. Jo  diferenca ideologjike, por kemi diferenca përsa i përket mënyrës se si është administruar politika shqiptare  gjatë këtyre viteve. Nuk e di kush do të jetë e ardhmja e kësaj pune sepse nuk shikoj reflektim  për gabimet që janë bërë përpara.

Ka 15 vjet që këtu nuk del më asnjë parti e re asnjë ide e re sepse ligji është bërë  që të fitojnë vetëm dy parti. Ka ardhur dita që gjithsecili prej  nesh të ketë idetë e veta, shqiptarët  të kenë mundësi  të bëjnë një përzgjedhje mes dy alternativave të ndryshme. Kemi bërë përpjekje që brenda opozitës  të mos ketë dy tre kandidatë sepse ja bëjmë gati  Edi Ramës”- tha ai.