Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk përmbahet LSI-ja ia numëron një më një të zezat: Faktet janë kokëfortë!

Postuar: 13/06/2019 - 14:29

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka listuar një sërë argumentesh, sipas së cilit faktojnë që kryeministri Edi Rama e ka shkatërruar Shqipërinë.

Në një reagim shumë të shkurtër në rrjetet sociale, Vasili shkruan se të gjitha arritjet që ka marrë vendi ynë ndër vite, duke filluar që nga anëtarësimi në NATO deri tek liberalizimi i vizave, kreu i qeverisë i ka shumëzuar me "0" për shkak të lidhjeve të tij me krimin.

"Fakte kokëforte!!Edi Rama mori një Shqipëri që ishte anëtarësuar ne NATO që në vitin 2009. Një Shqipëri,që kishte liberalizuar vizat që në vitin 2010, dhe e katandisi në një Shqipëri që nuk i hapen negociatat për vite me radhë vetëm për shkak të kriminalizimit dhe korrupsionit te tij. Këto janë faktet tëë tjerat janë llafe dhe ujë në havan", shkruan Vasili.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 20:17

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në studion e lajmeve në Ora News u shpreh se  shpërndarja e parlamentit ligjërisht i takon Presidentit, por moralisht ai tha se ishte dakord.

Postuar: 18/11/2019 - 20:13

Në një intervistë për revistën Class, ish deputetja e PD-së, Grida Duma ka treguar emrin e politi

Postuar: 18/11/2019 - 20:05

“Autoriteti i Medias Audiovizive (AMA) rrëzon ligjin e Ramës për censurën e medias online&r

Postuar: 18/11/2019 - 19:55

Ndërsa lideri i PD-së, Lulzim Basha, po viziton në qytete të ndryshme fermerët për të ndarë shqet

Postuar: 18/11/2019 - 19:41

Kryetari i PD Lulzim Basha po zhvillon një takim me aleatët e djathtë në selinë blu.Basha po tako

Postuar: 18/11/2019 - 19:39

Ambasadori i OSBE-së Bernd Borchardt i pyetur në lidhje me faktin që Presidenti Ilir Meta e shpal

Postuar: 18/11/2019 - 19:27

Ish deputetja Grida Duma e njohur gjerësisht për pamjen e saj elegante dhe të kuruar, ka treguar