Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk pritej ky emër, aleati i Bashës zbulon skenarin e PD dhe LSI: Ja kë duam për kryeministër të qeverisë tranzitore!

Postuar: 22/05/2019 - 23:40

Kryetari i Partisë Demokristiane Nard Ndoka ka treguar vendimin e opozitës për qeverinë teknike.

Gjatë një interviste në “KafeIN”, ai ka deklaruar se opozita e voton Kastriot Islamin si kryeministër në rast se PS djeg mandatet e saj dhe themelon qeverinë tranzitore për përgatitjen e zgjedhjeve.

Ndoka tha se në PS ka emra si Majko e Meta që janë dorëhequr në raste krizash, ndaj Rama duhet të reflektojë.

“Unë ndryshe nga të tjerët kam një dozë besimi te Rama e mendoj se ai do të reflektojë. Po investohet tek ndërkombëtarët, po bën lëvizjet e tij por në fund do të ulet”, tha Ndoka.

Kreu i Demokristianëve ka deklaruar se protestat e opozitës do të vazhdojnë dhe numri i qytetarëve pjesëmarrës sa vjen dhe po shtohet.

“Protesta e 11 majit më dha një adrenalinë të pashpjeguar. Për shkak të shiut dola me përtesë nga shtëpia derisa pashë masën e madhe të njerëzve në shesh”, u shpreh zoti Ndoka.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 19:35

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një paralajmërim të fortë në rrjetet sociale , ndërsa lajmëron se sot në orën 20.00 do të ketë një zhvillim të rëndësishëm në qytetin e Kavajës.

Postuar: 19/06/2019 - 19:29

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka i ka dërguar një letër publike kryeministrit

Postuar: 19/06/2019 - 19:27

Mësohet se Partia Socialiste do të miratojë seancën e të enjtes një ashpërsim në Kodin Penal, nis

Postuar: 19/06/2019 - 19:16

Prezenca e OSBE-së i dënon me forcë sulmet e dhunshme të këtyre ditëve kundër organeve përgjegj

Postuar: 19/06/2019 - 19:11

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, duke komentuar situatën e fundit në vend, ku Bashkitë kan

Postuar: 19/06/2019 - 19:02

Pas ultimatumit të dhënë ditën e djeshme nga Bashkia e Vaut të Dejës, disa punonjës të administra

Postuar: 19/06/2019 - 18:53

Kreu i PAA-së, Agron Duka i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, ku i kërkon që të