Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk pritej, një tjetër parti politike kërkon ç’regjistrimin nga zgjedhjet e 30 qershorit (Zbardhet arsyeja)

Postuar: 13/06/2019 - 11:29

Partia Uniteti Kombëtar me kryetar Idajet Beqirin kërkon ç’regjistrimin nga zgjedhjet e 30 qershorit.

Kërkesa është depozituar në KQZ dhe pritet të shqyrtohet sot në orën 13:00 në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Në kërkesë sqarohet se lëvizja vjen pasi vendimi i Presidentit për anulimin e 30 qershorit si datë e zgjedhjeve lokale u dërgua në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dhe katër anëtarët e PS në KQZ injoruan vendimin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 13:08

Analisti Skënder Minxhozi ka bërë një deklaratë të fortë nga emisioni ‘Real Story’, kur ka kujtuar 8 majin e 2011-tës, kur Lulzim Basha duke tjetërsuar votën, përpara të gjitha mediave në mes të ditës, i v

Postuar: 19/06/2019 - 13:04

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati ka depozituar në Kuvend propozimin për të m

Postuar: 19/06/2019 - 13:00

Që prej mbrëmjes së djeshme vendi është përfshirë nga kaosi dhe përplasjet e shumta që e kanë ten

Postuar: 19/06/2019 - 12:56

Nënkryetari i bashkisë Kamëz , Vendim Demaj thotë se kishin shkuar sot paradite në ambientet e sh

Postuar: 19/06/2019 - 12:42

Kreu i Partisë  Demokratike në Shkodër, Xhevdet Amuli i ka kërkuar policisë të lirojë të arr

Postuar: 19/06/2019 - 12:37

Deputeti i opozitës të re Lefter Maliqi u bën thirrje ish-kolegëve të tij policë që të mos i bind