BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Politike

"Nuk rrëzohet para...", analisti flet për aksionet ndaj qeverisë: Berisha nën presion të jashtëzakonshëm për të treguar forcën e tij

"Nuk rrëzohet para...", analisti flet për aksionet ndaj

Neritan Sejamini, thotë se Sali Berisha gjendet sot nën një presion të jashtëzakonshëm, për të treguar forcë dhe për të bërë protesta. 

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" , analisti deklaroi se çdo përpjekje për rrëzimin e qeverisë para zgjedhjeve do të jetë e dështuar dhe se opozita ka mundësinë të vijë në pushtet në vitin 2025 dhe jo më parë. 

"Opozita është një element politik i Shqipërisë, që detyrën kryesore e ka të rishpikë veten dhe të krijojë alternativë. Jam kundër opozitave që sapo humbasin zgjedhjet, duan zgjedhje të parakohshme.

Opozita e sotme është nën një presion, për hir të mentalitetit të krijuar prej vitesh. Zoti Berisha është në presion të jashtëzakonshme për të bërë diçka të dukshme.

Ne në Shqipëri dimë një metodë politikë, armiku rrëzohet. Të presësh zgjedhje dhe të flasësh me alternativa, nuk e kemi kuptuar akoma.

Të gjithë qeveritë janë rrëzuar në zgjedhje. Në 97-tën u çua populli.

Çfarë ti themi popullit, do rrëzojmë qeverinë?

Nuk ka për tu rrëzuar qeveria. Mundësia e parë që opozita ka për të ardhur në pushtet është në 2025", deklaroi Sejamini.