BREAKING NEWS

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Ilir Metën dhe ngre alarmin për atë që pritet të ndodhë pas 24 korrikut: Hetimet kanë ardhur në dorën e...

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë
x
BREAKING NEWS

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do bëjë Ilir Meta

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do
x
BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x

Politike

“Nuk të dëgjonim ty se ishe analisti i Edi Ramës”, plas debati i fortë mes Monika Kryemadhit dhe Lorenc Vangjelit: Po jua them ishte faji juaj, gabuat në dashurinë me Lulzim Bashën

“Nuk të dëgjonim ty se ishe analisti i Edi Ramës”,

Në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, ka qenë e ftuar kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila foli edhe njëherë për humbjen e zgjedhjeve. 

Në emision ka patur një debat mes Kryemadhit dhe analistit Lorenc Vangjeli, i cili tha se fajin për humbjen e zgjedhjeve e ka vetë opozita. 

Debati në studio: 

Monika Kryemadhi: Ty nuk të dëgjonim ne sepse ishe analisti Edi Ramës...

Lorenc Vangjeli: Unë kuptoja atë që nuk kuptonit ju. Që kur ta hedhin një herë, herën e dytë nuk është faji i atij. Ju e zgjodhët Ramën dhe më thoni mua analist i Ramës. Në 2017, humbët ju sepse nuk ishit të qartë. Basha edhe atëherë nuk e kishte ndarë mendjen, do të ishte kryeministër apo ministër i Ramës. Luftonte me LSI për vend të dytë dhe të tretë.

Monika Kryemadhi: Si t’ja bëjmë hallin që ndërkombëtarët e korruptuar kishin skenarin tjetër? Këto janë kur të hapen shërbimet sekrete pas 40 viteve. A ishte skema e përbashkët në 2019 mes Bashës dhe Ramës?

Lorenc Vangjeli: Ka qenë në 2017.

Monika Kryemadhi: Loja e Bashës me djegien e mandateve ishte bllof. Nuk e priste Rama dhe Basha që LSI do të digjte mandatet. Kokën do e fuste në burg Rama për inceneratorët dhe do të ishte ministri LSI. Basha do të bënte sikur dogji mandatet…

Lorenc Vangjeli: Edhe në 2017 edhe në 2021, nuk fitoi Rama por humbët ju. Opozita nuk kuptonte. Opozita nuk mundi të bëjë kohezion. Gabuat në dashurinë me Lulzim Bashën. Po ju them, faji juaj.

Monika Kryemadhi: Çfarë të bënte LSI, të hidhej në krah të Ramës? Apo të vijonte opozitarizmin? Ju si analist i denjë, më thoni dot pse mediat e kanë 4% LSI-në? Zotëri, po të them një rast, e vetmja parti politike…

 

Më të lexuarat