BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Politike

“Nuk të jep shuplakë SHBA për çështje të mendimeve”, Grida Duma: Basha sot po ndërton një kontratë me demokratët

“Nuk të jep shuplakë SHBA për çështje të

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Grida Duma është shprehur se ish-kryeministri Sali Berisha i ka dhënë më shumë zhvillimit të Shqipërisë se ndërtimit të meritokracisë në PD.

Gjatë intervistës në “Kjo Javë”,  Grida Duma theksoi se rruga e vetme drejt fitores është rruga me SHBA.

“Ne u ftuam pafund që të rihynim në sistem sipas rregullave të lojës. Nuk të jep shuplakë SHBA për çështje të mendimeve”, u shpreh Duma.

Pjesë nga biseda:

Si e njihni Berishën?

Duma: Përgjatë rrugëtimit të tij mënyra se s i merr vendimet nuk e ka ndihmuar të përmirësoje vetveten.

Ka bërë mirë apo dëm?

Duma: Mendoj që i ka bëri shumë mirë zhvillimit të Shqipërisë, por nuk e ka ndërtuar modelin e meritokracinë në PD. Dha shpresë në ‘91-92 , ngriti një grupim intelektual që p 137r disa vite PD u perceptual parti e intelektualeve. Do të mbahet mend si kryeministri që e bëri Shqipërinë të shkelet nga jugu në veri. E zhduku urrejtjen jug –veri. Bëri një balancë sepse veriu ishte shumë i goditur nga periudha komuniste.

Deri kur do ta mbështesnit zotin Basha?

Duma: Mendoj që sot është momenti i parë që Basha po ndërton një kontratë me demokratët. Fakti që mori një vendim që nuk ishte i thjeshtë, provoi për 3 muaj të gjente gjuhën e Berishë për këtë çështje dhe sërish e mori vendimin, dhe kur e mori nuk u fsheh pas votës. Përgjatë gjithë rrugëtimit në opozitë të gjitha konsultimet jam e bindur me konsensus të Berishës dhe Bashës nuk kanë qenë vendime që janë konsultuar me të tjerët. Kjo vijimësi është mirëkuptuar. Atëherë derisa sat ë dy e ndërtuan këtë rrugëtim i takonte të dyve të zgjidhnin këtë situatë dhe kjo çështje nuk mund të fshihej pas votës. Ata që bëjnë politikë e kuptojnë që rruga drejt fitores është vetëm me SHBA, pro edhe nëse bëhej lojë votë do të thuhej se kryetari i PD ka influencuar d he kjo asnjëherë nuk do të mbaronte.

Më të lexuarat