BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Homeland Justice publikon foton e Yuri Kim dhe trondit me paralajmërimin e fundit

Çfarë po ndodh? Homeland Justice publikon foton e Yuri Kim dhe
x
BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x

Politike

Nuk u votua nga Kuvendi si propozim i Sali Berishës për president i ardhshëm, flet Simon Mirakaj: Më tronditi më shumë fjalori i Gazment Bardhit, Alibeaj urdhëroi të mos mblidhen firma

Nuk u votua nga Kuvendi si propozim i Sali Berishës për president i

Simon Mirakaj u përfol si kandidat potencial për Presidentin e ri të Republikës, por emri i ish-të përndjekurit politik është bërë shkasë për një tjetër përplasje brenda PD-së.

Sipas zërave që kanë qarkulluar, Miraka u propozua nga Sali Berisha, por emrin e tij e kundërshtoi Gazment Bardhi dhe Enkelejd Alibeaj, ndonëse ky i fundit u shpreh se nuk e ka kundërshtuar.

"Më tonditi më shumë kundërshtimi i Bardhit dhe fjalori i tij sesa kundërshtimi i kandidaturës, një fjalor adoleshenti që s’mund ta përdorë një deputet, ish-ministër. Për mua strumbullari i saj është zoti Bardhi. Unë e respektoj edhe mendimin kundër, jemi në demokraci, unë që kam ditur të qëndroj në ato kohë të vështira, do të dij të qëndroj edhe në kohë paqeje.

Kam 30 vjet në punë shteti, kam dhënë kontribut dhe nuk mësohem e nuk edukohem dot me këtë lloj fjalori, ekspozeje që komunikimin e kanë te sharjet. Zoti Alibeaj tha mos mblidhni firma për zotin Miraka, por urdhrit të tij nuk iu bindën deputetë dhe kanë firmosur 28 deputetë të tjerë", tha Miraka për Abc News. 

 

Më të lexuarat