BREAKING NEWS

Pas ultimatumit të ambasadores Yuri Kim, Gjykata i jep goditjen finale ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla

Pas ultimatumit të ambasadores Yuri Kim, Gjykata i jep goditjen finale
x

Politike

Nxori shkrimin që trazoi politikën shqiptare, Frrok Çupi flet hapur dhe bën deklaratën që nuk pritej për PD-në: Çfarë nuk është thënë për mua që e kam themeluar atë gazetë

Nxori shkrimin që trazoi politikën shqiptare, Frrok Çupi flet

Analisti Frrok Çupi ka komentuar shkrimin e fundit të gazetës, Rilindja Demokratike që i quan Astrit Patozin, Myslim Murrizin, Jozefina Topallin dhe Rudina Hajdarin kukulla të Edi Ramës i cili ndezi shumë debat sot në politikën shqiptare.

Çupi shprehet se cikli i PD ka përfunduar.

"PD është e vetmja parti në Eurpoën Perëndimore, ose në civilizimin normal që ka gazetë të vetën, që sulmon për interesat e saj kundërshtarët. Mendo çfarë nuk është thënë për Azem Hajdarin në atë gazetë. Çfarë nuk është thënë për mua që e kam themeluar atë gazetë. Çfarë nuk është thënë për Gramoz Pashkon, hajdut, agjent etj. Partia Demokratike e ka mbyllur ciklin e vetë. Ajo duhet te ndahet, duhet të humbë identitetin e egërsisë së saj", tha Çupi në Report Tv.