BREAKING NEWS

COVID-19/ Më shumë se 2 mijë testime! Ministria e Shëndetësisë tregon sa persona rezultuan të infektuar ditën e sotme

COVID-19/ Më shumë se 2 mijë testime! Ministria e
x

Politike

Nxori skandalin e Ilir Metës me nënshtetësitë / Komisioni i Sigurisë bën lëvizjen e rëndësishme, zbardhet kërkesa ndaj gazetarit

Nxori skandalin e Ilir Metës me nënshtetësitë / Komisioni i

Pasi publikoi skandalin me dhënien e disa nështetësive nga Presidenti  Ilir Meta, Komisioni i Sigurisë Kombëtare ka thirrur në seancë dëgjimore gazetarin Adriatik Doçi.

Kërkesa e firmosur nga 8 deputetë, kërkon që gazetari të paraqesë të gjitha informacionet që di në lidhje me dhënien e këtyre nënshtetësive, për një person që ka kryer 5 vrasje në Kosovë, për fshirjen e dekreteve nga faqja e Presidencës, për dhënien e nënshtetësisë futbollistit të Tiranës Winful Cobinnah, etj.

Sipas të dhënave të gazetarit Adriatik Doçi, Cobinnah e ka marrë shtetësinë për 8 orë. Gjithashtu, Komisioni kërkon informacion dhe për shtetësitë e dhëna për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut.

Më të lexuarat