Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“O budalla edhe Ajnshtajni ka ngel në klasë”, Petro Koçi përplaset me Vasilin për protestën e studentëve

Postuar: 06/12/2018 - 14:51

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, që pas protestës së studenteve për heqjen e tarifës për provimet e mbartura, tha prerë se ai nuk është dakord të paguajnë për mbetësit në klasë.

Me një shënim në faqen e tij në Facebook, Vasili i kujton Ramës, rastin e Ajnshtajnit të madh, që ndryshoi botën, por që kishte mbetur në provime.

“Po Ajnshtajnit qe ndryshoi boten, por ka mbetur ne provime cdo ti thuash ti shkollepaku proverbial. Ridhenia e provimeve eshte nje mundesi e re per tu provuar per cdo student dhe s’mund te jete objekt percmimi dhe stigmatizimi aq me shume nga nje sharlatan te dijes dhe shkences si ti”, tha Vasili.

Por zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi i është përgjigjur Vasilit, po për Ajnshtajnin, teksa ka thënë se po të mbetesh në klasë nuk do të thotë se do bëhesh gjeni.

“Einstein vertet ka mbetur ne nje rast, por kjo s’do te thote qe po te mbesesh ne klase behesh gjeni!”, shkruan Koçi.

Postimi i Petrit Vasilit

Kryeminister i cmendur dhe shkooollepak !!!!

Ky kryeminister idiot broçkullat turpet me te medha per studentet.

Na thote jo studentet mbetes keshtu po ashtu, qe gjoja nuk i paguan nga taksat per ta.

O budalla kryeminister mbetesit jane vetem ne trurin tend demode.

Sot ka vetem studente, qe marrin apo nuk e marrin provimin e radhes.

Po Ajnshtajnit qe ndryshoi boten, por ka mbetur ne provime cdo ti thuash ti shkollepaku proverbial.

Ridhenia e provimeve eshte nje mundesi e re per tu provuar per cdo student dhe s’mund te jete objekt percmimi dhe stigmatizimi aq me shume nga nje sharlatan te dijes dhe shkences si ti.

Postimi i Petro Koçit

Einstein vertet ka mbetur ne nje rast, por kjo s’do te thote qe po te mbesesh ne klase behesh gjeni!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 20:37

Deputeti i Partisë Socialiste Besnik Bare ka komentuar protestën e studentëve.

Postuar: 10/12/2018 - 19:49

Deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boci, ka publikuar sot në Facebook-un e tij mesazhe që i

Postuar: 10/12/2018 - 19:25

Me anë të një postimi në rrjetet sociale deputetja e Partisë Demokratike, njëherësh e bija e lide

Postuar: 10/12/2018 - 19:10

Ambasada Amerikane në Tiranë vjen me një mesazh të qartë për sistemin gjyqësor në vend.

Postuar: 10/12/2018 - 19:08

Për deputetin e Partisë Socialiste, Erjon Braçe, të gjitha kërkesat e studentëve janë tashmë të t

Postuar: 10/12/2018 - 18:59

Kryeministri Edi Rama  ka publikuar një foto në të cilën bëhet thirrje që ditën e nesërme të

Postuar: 10/12/2018 - 18:30

Kryeministri Edi Rama u ka dërguar sërish një mesazh studentëve.