Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"O Lul, je jashtë realitetit", ish-zyrtarja e PD-së 'kryqëzon' Bashën

Postuar: 11/01/2019 - 12:41

Ish-anëtarja e kryesisë dhe e dorëhequr nga lista e re e anëtarëve të Këshillit Kombëtar të PD, Valbona Mezini ka sulmuar kreun e PD-së Lulzim Basha.

Mezini teksa evidenton faktin se është jashtë realitetit, i kërkon kreut të PD që të premtojë një revolucion tek mediat pasi kanë probleme kardinale.

Postimi

Luli tek tryeza për projektligjet e qeverisë per median thot se mediat që nuk thon te vërtetën dhe nuk distancohen ndaj korrupsionit e oligarkise do ti sabotojme nuk do i ndjekim si stacione televizive.

O Luli je jashterealitetit !!

Premto revolucion në media sepse problemet janë kardinale !

Gazetarët e gazetave dhe korrespondentët e marrin rrogën te cunguar 3 herë në vit.

Korrespondentët nuk i paguajnë. Siguracione në me te shumtën e rasteve nuk ua derdhin.

Rroga 13 është luks i pa arritshem.

Asnjë media nuk jep. Kodi punës letër higjienike.

Sigurisht që etika profesionale do mungojë dhe autocensura mbizotërojë.

Merre seriozisht situatën se nuk je në Hollandë!!

Ja pse nuk te marrin seriozisht se dhe kur shkon në një tryezë serioze për probleme kardinale të medias e demokracisë nuk thua asgjë !!.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 14:07

Dy ditë më parë emisioni ‘Top Story’ ngriti akuza ndaj disa zyrtarëve të lartë në vend për plagjiaturë në doktoraturat e tyre, një ndër ta ishte edhe kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Postuar: 18/01/2019 - 13:35

Kuvendi i Shqipërisë përmes një njoftimi për mediat ka bërë me dije se të hënën e 21 janarit do t

Postuar: 18/01/2019 - 13:24

Në fund të dhjetorit, kur pak kush e priste, Edi Rama njoftoi tetë ndryshime në kabinetin qeveris

Postuar: 18/01/2019 - 13:14

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me studentët ka deklaruar se qeveria s’mund të merret p

Postuar: 18/01/2019 - 12:52

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka folur sot për debatin që ka lindur për korrigjimin e kufij

Postuar: 18/01/2019 - 12:34

Kryeministri Edi Rama  nga prezantimi i “Paktit për Universitetin”, ka edhe një

Postuar: 18/01/2019 - 12:33

Një studente është shprehur skeptike përballë kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, lidhur me