BREAKING NEWS

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat e nxehta që po mbajnë pezull marrëveshjen PS-opozitë pavarësisht presionit të SHBA dhe BE

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat
x

Politike

“O njeri çfarë gjuhe flet! Se të vjen turp të përdorësh fjalën italiane k*rva...”, qytetari kap detajin në deklaratën e Ramës, kryeministri ia thotë troç: Shqipen nuk ma mëson dot ti mua! (REPLIKAT)

“O njeri çfarë gjuhe flet! Se të vjen turp të

Një qytetar i ka shkruar i revoltuar në rrjetet sociale kryeministrit Rama që të mos përdorë, sipas tij, fjalë të huaja si kurba apo rezident kur në të vërtetë mund të zëvendësohen me fjalë të gjuhës shqipe.

“O njeri cfar gjuhe flette,fol or shqip se na e shpifet,cfar do te thot kurba se ne shqip thuhet harku ose kethesa se e perkethen nga italishtja,s e te vin turp te perdoresh fjalen italiane kurva mos e perdor e mos shpik fjal se kurva nuk gjendet ne asnje fjalor shqiptar shtusidhe fjala rezident...folle shqip se jep shembullin.”, shkruan qytetari.

Kryeministri Rama i është përgjigjur menjëherë qytetarit, të cilit i thotë se shqipen ia mësojnë ustallarët e gjuhës dhe jo ai që shkruan gjithë gabime.

“Shqipen mua nuk ma meson dot ti se e mesoj nga ustallaret e gjuhes sone, ndersa ti hap fjalorin e gjuhes shqipe te gjesh kurben dhe shiko sa gabime ke ne shtate rreshta si mur i ndertuar pa leje”, ia kthen kryeministri Rama.

“O njeri çfarë gjuhe flet! Se të vjen turp të