BREAKING NEWS

Drafti i amnistisë fiskale, KE e shqetësuar: Rrezik për reputacionin e vendit

Drafti i amnistisë fiskale, KE e shqetësuar: Rrezik për
x
BREAKING NEWS

Burime gazi në Shqipëri? Kreshnik Spahiu paralajmëron të ardhmen e “frikshme”

Burime gazi në Shqipëri? Kreshnik Spahiu paralajmëron të
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH zbardh bilancin e 24 orëve të fundit

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH
x
BREAKING NEWS

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset për anëtarësim

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset
x
BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x

Politike

“O Tritan o trim me fletë, ç’a po i bën asaj partie mor t’u bëftë në grykë e të hëngërt”/ Nuk përmbahet Roland Bejko, e lëshon gojën keq ndaj Shehut

“O Tritan o trim me fletë, ç’a po i bën asaj partie

Sekretari për Çështjet Vendore në Partinë Demokratike, Roland Bejko ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale për zgjedhjet në PD që rikthyen Sali Berishën si kryetar.

Teksa ironizon rezultatin në Gjirokastër, ku thuhet se kanë marrë pjesë 1018 demokratë, Bejko “shpërthen” kundër Tritan Shehut.

“O Tritan, o trim me fletë, ça po i bën asaj partie mor tu bëftë në grykë e të hëngërt. Ajo parti është mundi dhe sakrifica jonë për 32 vite mor.. mor…, mor morr! Nejse, qëkur mbeti në dorë tënde, në dash qelbe, në dash fënde, -thotë Feruzi i Nebil Cika.

Po si ka mundësi që as skuqen as zverdhen për turpet që bëjnë këta mo, si ka mundësi?!!”, shkruan Bejko ndër të tjera.

Pas reagimit të ashpër të Roland Bejkos kundër Tritan Shehut, ka reaguar dega e kësaj partie në Gjirokastër. Përmes një deklarate PD Gjirokastër i përgjigjet gjithashtu ashpër Roland Bejkos teksa e etiketon si “humbës të përjetshëm” dhe të katapultuar nga Partia Republikane.

“Per te qene transparente si kurre me pare, u bejme me dije te gjithe antareve, simpatizanteve dhe atyre qe na ndjekin pas gardhit se: Sot moren pjese ne votim 1049 antare te PD ne Gjirokaster. Prof.dr. Sali Berisha mori 1018 vota. Z.Ibsen Elezi mori 21 vota. Te pavlefshme 10 vota. Te pakten qe prej vitit 2014 e deri ne vitin 2021 antaresia ne listat e PD ne Gjirokaster i kalonte 2500 veta duke e fryre kete liste vit per vit per shkak te orekseve elektorale te kryetareve. Arritem ne kohe te shkurter te filtronim nje liste efektive, te antareve te vertete dhe do e plotesojme dita dites.

Por dhe sot, humbesi i perjetshem dhe enderrimtari i karriges kembethyer te deputetit, kerkon te hedhe balte mbi antaresine aktive te PD qe ka sakrifikuar jeten,familjen, per tekat e e tij. Po ketij humbesi kronik do i kujtojme shifrat e frikshme te 2017, kur i raportonte Bashes qe 1200 demokrate te Gjirokastres e shkrine si akullore kur ai ngriu funksionet. Keta ishin anetare, apo mes tyre gjeje dhe socialiste te kamufluar?

Po demet e ketij kryetari te katapultuar nga PR duke zbuar antare i ka harruar? Po pazaret me deputetet mbushes te listave te Bashes i ka harruar? Po sot qe ne baze nuk e takon apo nuk e pranon njeri? Sot i katandisur si megafon i prishur, qan per harresen dhe percmimin qe po i bejne demokratet. Po kjo eshte hera e fundit qe merremi me te sepse nuk kemi me nge te merremi me fosile te degraduara. Tani e kemi detyren te bejme bashke copat qe la pas ai dhe kushdo tjeter qe PD e donte per interes personal. Dhe do t’ia dalim! Respekt per demokratet e thjeshte”, thuhet në reagim.

Më të lexuarat