BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Politike

“O Zot çfarë njeriu i frikshëm që je, të keqe më të madhe se ty nuk ka patur ky vend”, Rama i jep përgjigjen e fortë qytetarit: Kjo mendje e çoroditur dhe gjuhë pa frena...

“O Zot çfarë njeriu i frikshëm që je, të keqe

Kryeministri Edi Rama, iu ka kthyer përgjigje të gjithë atyre që pyesin “pse vijojnë ende të mbeten në fuqi fashat e orare, sikur koronavirusi nuk infekton me orar”.

Rama ka sqaruar se e gjitha kjo bëhet për të dekurajuar lëvizjet e kota.

Replikat

Qytetari: Ke noi shpjegim logjik per kto fashat e pakuptimta ?! Nga e hena ne te prmete nga ora 6 deri ne 9 boni cfare te doni i thua popullit. Te shunen dhe te dielen kini kujdes se virusi kthehet ???? . O zot ca njeriu je ti je i frikshem se si arrin ta zhfrytezosh cdo gje ne favorin tend dhe ne te keqen e popullit. Je rreziku me i madh i ktij vendi sinqerisht ta them tkeqe me te madhe se ty ska pas noi her ky vend.

Rama: E para fasha 6-9 eshte vetem ne zonat e kuqe, e dyta kur njerezit nuk shkojne ne pune po mund te dalin te gjithe ne rruge, rreziku i ekspozimit eshte me i madh, po me e rendesishmja akoma eshte qe me keto masat e pakuptimta ne ia dolem faqebardhe kesaj faze, ku te tjere shume me te medhenj e me te forte se ne, hoqen dhe po heqin picirrin! Nese kjo eshte e keqja me e madhe e ketij vendi, atehere ashtu qofte dhe nese e mira e ketij vendi eshte mendja e coroditur e gjuha pa frena edhe per gjera qe i dine edhe peshqit e liqenit artificial, atehere mbaje per vete te miren se une nuk e dua!