Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“O zot! Miku i shtrenjtë”, Rama fjalë të ndjera për vdekjen e regjizorit Xhuvani: U deshën minuta të tëra ta besoja...!

Postuar: 14/08/2019 - 19:17

Kryeministri Edi Rama sapo ka marrë lajmin për ndarjen nga jeta të regjizorit të njohur Gjergj Xhuvani, ka publikuar një status ngushëllimi ku shkruan: O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit. Sa shumē gjëra për të thënë e sa pak fjalë mblidhen bashkë në këtë moment… Miku i shtrenjtë dhe i mirë qysh nga kohët më të vjetra, regjizori Gjergj Xhuvani, nuk i çeli më sytë, pasi mbrëmë përfundoi në Romë, filmin e tij të ri. S’kam fjalë…

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 12:49

Kryeministri Edi Rama u takua paraditen e sotme më banorët e Laçit të cilët kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i tmerrshëm i 26 nëntorit.

Postuar: 11/12/2019 - 12:35

Sot, gjatë vizitës së tij në Laç, Edi Rama është përfshirë në debat me laçjanët që janë prekur ng

Postuar: 11/12/2019 - 12:34

Kryeministri Edi Rama është larguar nga takimi me banorët e prekur nga tërmeti në Laç pasi do të

Postuar: 11/12/2019 - 12:19

Kryeministri Edi Rama takoi të prekurit nga tërmeti në Laç, ku lejoi të flisnin gratë fillimisht

Postuar: 11/12/2019 - 12:11

Kryeministri i vendit Edi Rama ditën e sotme ka parë nga afër një tjetër qytet që po vuan nga dëm

Postuar: 11/12/2019 - 12:10

Kreu demokrat, Lulzim Basha nëpërmjet një mesazhi në Facebook ka uruar 29 vjetorin e themelimit t