BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

“Obobo ç’na ra Kurti që po prishet me Amerikën”/ Nuk përmbahet Bushati, shpërthen ndaj kryeministrit të Kosovës: Pse u detyruan amerikanët ta bëjnë fajtor

“Obobo ç’na ra Kurti që po prishet me

Analisti Andi Bushati ka reaguar ashpër në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, si dhe me qëndrimet ndaj kryeministrit Albin Kurti.

I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ai ka theksuar se në këto momente presidentit serb i intereson kaosi dhe stabiliteti.

Sipas tij, aksi i politikës amerikane ka ndryshuar dhe se këto të fundit po nxjerrin fajtor Albin Kurtin.

Gjithashtu ai shpjegoi dhe dilemën në të cilën ndodhet numri një i qeverisë kosovare.

“Në këtë moment Vuçiç, i intereson më shumë kaosi se stabiliteti. Aksi i politikës amerikane ka ndryshuar. Nëse ne thoshim se amerikanët i kemi aleatët më të mëdhenj, sot amerikanët janë në favor të Vuçiç. Ata kanë bërë këtë zgjedhje në mënyrë që të mos lënë Putin të shkojë të Vuçiç. Derisa amerikanët kanë bërë këtë zgjedhje, fajtor nga amerikanët bëhet Kurti, sepse duhet përkëdhelur Vuçiç. Gabimisht në Kosovë e në Shqipëri bëhet një gabim i madh, thonë “Obobo ç’na ra Kurti që po prishet me Amerikën”. Ai po mbron të drejtat që ka një Kryeministër. Ai është përpara një dileme, ose të mbrojë vendin e tij, ose të sakrifikojë Kosovën e t’u thotë po perëndimorëve”- tha ai.