Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Oligarkët”/ Balla ironizon Bashën: S’ta kishin borxh, të financuan kompaninë e kunatit!

Postuar: 25/09/2018 - 17:57

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së Lulzim Bashës në një emision mbrëmjen e djeshme ku përmendi emrat e atyre që Partia Demokratike i quan oligarkë.

Balla ironizon Bashën duke i thënë se ata që i quan oligarkë i kanë financuar fushatën përmes 11 miliard lekëve në kompaninë e kunatit të tij.

“Ti Lulzim do çlirosh ekonominë nga "oligarkët", apo s'të dalin 11 miliardë lekë që “oligarkët” që ti denoncon kanë derdhur për kompaninë e kunatit?! Kush të njeh thotë Luli s'ta fal astarin e xhepit, po sinqerisht këta që të kanë financuar dhe fushatat s'ta kishin borxh! Ah harrova, ti s'do hysh më në zgjedhje dhe do i mbledhësh lekët me gjoba televizive... Qartë, qartë”, shkruan Balla në rrjetet sociale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2018 - 17:04

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas letrës së OSBE drejtuar kryeministrit Edi Rama, pas paralajmërimeve të këtij të fundit për regjistrimin e portaleve on line, ose në të kundërt rrezikojnë mbylljen

Postuar: 18/10/2018 - 16:10

 Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir, shprehu shqetësimin pas lajmërimi

Postuar: 18/10/2018 - 16:05

Grida Duma duket se e ka humbur rrespektin për paraardhëset e saj në Partinë Demokratike të cilat

Postuar: 18/10/2018 - 15:45

Kryeministri Edi Rama ishte sot i pranishëm në poliklinikën nr.9 në kryeqytet për të bërë kontrol

Postuar: 18/10/2018 - 15:34

Deputetja e PD, Grida Duma, e ftuar në emisionin e Jonida Shehut në Top Channel është vënë përbal

Postuar: 18/10/2018 - 15:25

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook ka reaguar pas

Postuar: 18/10/2018 - 13:49

Kreu i Grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka marrë fjalën në seancën plenare të ditës së