BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Politike

Olldashi në Tropojë: Kjo është një garë vlerash, PD të rindezë motorët partiakë

Olldashi në Tropojë: Kjo është një garë vlerash,

Në një komunikim të drejtpërdrejtë me strukturat e PD në Tropojë, kandidati për postin e kryetarit të PD të Shqipërisë, Sokol Olldashi, deklaroi se kjo është një garë vlerash dhe jo rivaliteti.

"Vështirësia është dita pas garës, pasi duhet të zëvëndësojmë një figurë historike që e themeloi këtë parti dhe e drejtoi për 23 vite. Çdo arritje e Shqipërisë në këto 23 vite është e lidhur me Partinë Demokratike, që themeloi Sali Berisha”, tha Olldashi.

Olldashi me një apel të hapur kundrejt demokratëve, i kërkoi që të qëndrojnë të bashkuar për t’i dhënë vendit një opozitë të fortë dhe dinjitoze. Ai deklaroi se Partia Demokratike i ka të gjitha mundësitë dhe potencialet për të ndërtuar opozitën më të fortë që Shqipëria ka pasur ndonjëherë. Më tej, duke analizuar situatën post zgjedhjeve politike, ai tha se PD duhet të rindezë motorët partiakë, për të gjallëruar të gjithë trupën politike të saj.