Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Olldashi: Rama dhe Meta janë pjesë e së njëjtës së keqe, ne do ti rrëzojmë

 Olldashi: Rama dhe Meta janë pjesë e së njëjtës së keqe, ne do ti rrëzojmë

Postuar: 09/07/2013 - 20:01

Në kuadër të garës, kandidati për kryetar i PD, Sokol Olldashi, u takua me simpatizantë të Pogradecit, ku deklaroi se sot në Shqipëri ka vetëm dy pole politike dhe se mbi këtë tezë duhet të përqendrohet veprimi opozitar. 

“Duhet të identifikojmë palët politike, gjithmonë në kuadër të veprimit opozitar. Sot Shqipëria ka dy palë politike, ka qeverinë e Edi Ramës, pjesë e së cilës është edhe Ilir Meta dhe opozitën, Partinë Demokratike. Ne duhet të identifikojmë dhe të shenjestrojmë si objektiv qeverinë e Edi Ramës.

Edi Rama dhe Ilir Meta janë pjesë e së njëjtës së keqe, janë partia mëmë, janë prapë bashkë dhe ne e kemi fokusin të përqendruar tani. Ky është objektivi që ne do të rrëzojmë, në përballjen e parë elektorale me ta",  vijoi Olldashi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 23:55

Kamerat kanë kapur një moment të veçantë sot nga dalja e Presidentit të Republikës Ilir Meta nga

Postuar: 21/11/2019 - 22:42

Ish-deputeti i PD, Flamur Noka, i ftuar në “360 gradë”, ka deklaruar se Vettingun po

Postuar: 21/11/2019 - 22:02

Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës ka

Postuar: 21/11/2019 - 21:53

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri publikoi sot një deklaratë për shtyp, ku

Postuar: 21/11/2019 - 21:50

I ftuar në emisionin “Open”, Albin Kurti deklaroi se ka patur gjithnjë debate të fort

Postuar: 21/11/2019 - 21:42

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kr