Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Olta Xhaçka vesh çizmet e llastikut dhe zbret në terren me Haki Çakon: Kjo është e pafalshme (FOTO)

Postuar: 12/01/2019 - 12:08

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ka zbritur në terren për të parë nga afër situatën e rënduar si pasojë e motit të keq në vend.

Xhaçka është shoqëruar nga drejtori i Emergjencave Civile Haki Çako ndërsa bie në sy veshja e ministres.

Krahas palltos, Xhaçka ka mbathur çizmet e llastikut si për të qenë kështu “in” me realitetin. Në reagimin e saj, nga ana tjetër, Xhaçka sulmon kompanitë e kontraktuara në mirëmbajtjen e rrugës, që sipas saj nuk po veprojnë me përgjegjësi.

“Përgjegjësi maksimale nga të gjitha strukturat e shtetit për të lehtësuar pasojat e motit të keq. Të njëjtën përgjegjësi nuk e ndeshim te kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve. Neglizhenca e disa prej tyre në shërbimin ndaj komunitetit është e pafalshme”, shkruan ministrja.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 19:12

Koordinatori për mjedisin në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi me anë të një statusi në Facebook është shprehur se Parku Kombëtar i Dajtit është kthyer në një gurore.

Postimi i plotë

Postuar: 25/03/2019 - 18:39

Kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu me anë të një postimi jo të zakontë në Facebook ka bërë të di

Postuar: 25/03/2019 - 18:15

Avokati Spartak Ngjela ka folur edhe për Kongresin e Partisë Socialiste të cilin e ka quajtur p

Postuar: 25/03/2019 - 18:11

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka reaguar në lidhje me deklaratën që

Postuar: 25/03/2019 - 17:59

Avokati Spartak Ngjela ka bërë deklaratën e tij lidhur me lobimin e Partisë Demokratike.

Postuar: 25/03/2019 - 17:55

Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin Elisa Spiropali, ka reaguar ashpër kundër kryetarit demo

Postuar: 25/03/2019 - 17:46

Lulzim Basha i është përgjigjur pozitivisht thirrjes së Prokurorisë së Tiranës.