BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Politike

Opozita dhe maxhoranca bëhen bashkë sot, zbulohet ora kur do ulen në një tryezë dhe çfarë do të ndodhë

Opozita dhe maxhoranca bëhen bashkë sot, zbulohet ora kur do ulen

Komisioni i Reformës Zgjedhore ka njoftuar se sot në orën 13:00 opozita dhe maxhoranca do të ulen në një tryezë për të zgjidhur çështjen e reformës zgjedhore.

Njoftimi:

Në kuadër të dialogut për garantimin e një konsensusi sa më të gjerë në procesin e reformës zgjedhore, ditën e sotme ora 13:00, në mjediset e Pallatit të Kongreseve zhvillohet një tryeze në të cilën marrin pjesë:

DAMIAN GJIKNURI

(Bashkekryetar i Komisionit te Posaçem per Reformen Zgjedhore/Perfaqesues i Partise Socialiste)

OERD BYLYKBASHI

(Perfaqesues politik i Partise Demokratike)

RUDINA HAJDARI

(Bashkekryetare e Komisionit te Posaçem per Reformen Zgjedhore/Perfaqesuese e opozites parlamentare)

PETRIT VASILI

(Perfaqesues politik i Levizjes Socialiste per Integrim)

Mediat do te lejohen te marrin plane nga fillimi i takimit dhe ne perfundim do te kete prononcim nga pjesemarresit.