BREAKING NEWS

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në vend/ Ulet numri i infektimeve, Ministria publikon të dhënat: Ja sa persona kanë humbur jetën ditën e sotme

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në
x

Politike

Opozita doli nga mbledhja e Këshillit Politik, zbulohet lëvizja e Damian Gjiknurit

Opozita doli nga mbledhja e Këshillit Politik, zbulohet lëvizja e

Në amendamentet e propozuara nga PS parashikohet hapja 100% e listave, garantimi i pjesëmarrjes së grave në jo më pak se 30%, si dhe lejohen koalicionet zgjedhore.

Pas debateve për kërkesën e opozitës për ekspertizën e ODIHR mbi këshillin politik, përfaqësuesi i PS-së Damian Gjiknuri është larguar.

Së pari ishte opozita e bashkuar të cilët dolën nga mbledhja duke u shprehur se janë në pritje të përgjigjes së Gjiknurit lidhur me kërkesën e tyre për ODIHR.

Mësohet se Gjiknuri nuk do të kthehet më në këshillin politik për ditën e sotme.

Më të lexuarat