Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Opozita duhet të përgatitet për çdo situatë", ish ministri i Berishës bën paralajmërimin e fortë

Postuar: 22/04/2019 - 17:03

Fatmir Mediu ka komentuar aksionin e opozitës, duke kërkuar që të ketë një përshkallëzim të mëtejshëm të protestave.Sipas Mediut, deri më tani protestat e opozitës kanë qenë të përmbajtura, por në mendimin e tij Edi Rama mund të rrëzohet vetëm duke e shtrirë protestën e opozitës në të gjithë vendin.

 
“Kemi pasur organizime politike kundër qeverisë, por protesta duhet sjellë deri në një përplasje më të madhe. Deri tani kemi qenë në një përplasje brenda Tiranës.
Por duhet një organizim  më i gjerë jashtë Tiranës.Qytetarët duhet ta marrin në dorë fatin e tyre.Ajo që dua të them është se Edi Rama shkatërroi gjithçka me vetëdije.Parlamenti u kthye në një haltore të Edi Ramës që përbuz dhe shan këdo. Edi Rama po kërkon që e keqja të bëhet e pranueshme.Ajo që do të ishte gabim nga opozita është ajo që ka të bëjë me një njeri racional. E keqja është ngritur ne sistem nga ky kryeministër në mënyrë të vetëdijshme.Ne duhet të mendojmë çdo skenar të zi nga Edi Rama.Në mënyrë diabolike Rama shkatërroi gjyqësorin.Të gjithë kanë qenë dakord për Reformën në Drejtësi.
Pasi mori konsensusin nga opozita, Edi Rama miratoi në mënyrë të njëanshme të gjitha ligjet për të shkatërruar reformën ne Drejtësi.Shkatërroi parlamentin duke e kthyer në një vend të debatit banal.
Sot nuk kemi as qeveri, sepse nuk është as e socialistëve sepse është jashtë frymës së socialistëve. Sot jemi në një qeveri bananesh.Ky është një skenar i qëllimshëm nga Edi Rama”, tha Mediu.
 
Kreu i PR-së u shpreh se opozita duhet të përgatitet për çdo situatë.
 
“Ne duhet të mendojmë çdo skenar të zi nga Edi Rama. Në mënyrë diabolike Rama shkatërroi gjyqësorin.
Të gjithë kanë qenë dakord për Reformën në Drejtësi. Pasi mori konsensusin nga opozita, Edi Rama miratoi në mënyrë të njëanshme të gjitha ligjet për të shkatërruar reformën ne Drejtësi. Shkatërroi parlamentin duke e kthyer në një vend të debatit banal.
 
Sot nuk kemi as qeveri, sepse nuk është as e socialistëve sepse është jashtë frymës së socialistëve. Sot jemi në një qeveri bananesh. Ky është një skenar i qëllimshëm nga Edi Rama.
 
Qëllimi i tij është një njeri egocentrist që gjithçka e ka për vete dhe do ta çojë të keqen deri në fund” Në duhet të mendojmë çdo lloj fature që shpëton demokracinë shqiptare dhe që është e nevojshme për tu përplasur me Edi Ramën”, tha Mediu.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri, pas testeve të para të kryera nga kompania SHELL.

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe p

Postuar: 24/05/2019 - 23:05

Opozita e re e kryesuar nga Rudina Hajdari i ka bërë një kërkesë Kuvendit për të ulur në tryezë t

Postuar: 24/05/2019 - 22:56

I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të donte të bëhej kryeministër,  Astrit Patozi

Postuar: 24/05/2019 - 22:38

Gazetari Arian Çani nuk i ka kursyer kritikat Astrit Patozi lidhur me vendimin për të krijuar par