Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Opozita i bashkohet protestës, deputeti mesazh të fortë Veliajt: Këtë gjë mbaje vëth në vesh

Postuar: 17/11/2018 - 11:17

Protestës së banorëve tek Unaza e re, paraditen e sotme i janë bashkuar edhe deputetë të opozitës, të cilët prej ditësh vijojnë t’i mbështesin banorët.

Në një prononcim për mediat, deputeti i PD, Klevis Balliu ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj të cilin e akuzoi si mashtrues.

“Të dalë ky mashtrues, i cili ofendoi qytetarët dhe le ta provojë të përballet me ta. Nuk ka qeveri që del mbi popullin, pasi populli është Sovrani. Këtë Veliaj ta mbajë vëth në vesh”-tha deputeti Klevis Balliu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 13:56

Deputeti i LSI,  Shezai Rrokajka ka reaguar ditën e sotme për protestën që ka mbërthyer vendin.

Postuar: 11/12/2018 - 13:31

Ish-deputeti i LSI-së, Nikollaq Neranxi, njëherësh biznesmeni i njohur ka reaguar pas qëndrimeve

Postuar: 11/12/2018 - 13:31

Ndërsa studentët janë duke protestuar para Ministrisë së Arsimit dhe kanë paralajmëruar përshkall

Postuar: 11/12/2018 - 12:54

Universiteti i Shkodrës ka plotësuar tre kërkesat kryesore të studentëve të cilët disa ditë më pa

Postuar: 11/12/2018 - 12:48

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sot në lidhje me protestën e studentëve

Postuar: 11/12/2018 - 12:15

Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka publikuar mesazhin e një mësueseje në një sh

Postuar: 11/12/2018 - 11:57

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në tëitter ka reaguar në lidhje me