BREAKING NEWS

Mund të ishte edhe më tronditëse/ Zbulohet motivi i krimit makabër në Pogradec, 44 vjeçari donte të vriste vajzën e tij 15 vjeçare (Zbardhet arsyeja)

Mund të ishte edhe më tronditëse/ Zbulohet motivi i krimit
x

Politike

“Opozita parlamentare është komplet jashtë loje”, anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së flet hapur: Ja pse nuk ka shans t’ju plotësohet kërkesa për lista të hapura

“Opozita parlamentare është komplet jashtë loje”,

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aleksandër Biberaj  deklaroi  sotse opozita parlamentare është jashtë loje, ndërsa nuk ka asnjë shans për ndryshimet kushtetuese për hapjen e listave të kandidatëve për deputetë.

Ai shtoi se qeveria duhet ti përmbahet marrëveshjes që është nënshkruar me prezencën e ambasadorëve më të rëndësishëm në vend.

“Është thjeshtë një fasadë, është modeli i qeverisë së Edi Ramës, propagandë dhe asgjë tjetër. Ne kemi qenë dhe mbetemi për lista të hapura, opozita parlamentare është komplet jashtë loje, janë shtojca që përfaqësojnë Edi Ramën. E kishin një mundësi nga dalja e PD-së nga parlamenti. Humbën një shans dhe nuk mendoj se do kenë një shans për të arritur një ide. Reforma do të miratohet siç është rënë dakord, aq më tepër që është bërë në prani të tre ambasadorëve më të rëndësishëm në vend”.-tha ish deputeti.

Më të lexuarat