BREAKING NEWS

Me sytë e përlotur, kryeministri Rama përkujton 4 viktimat e 21 Janarit dhe komunikon vendimin e rëndësishëm (VIDEO-LIVE)

Me sytë e përlotur, kryeministri Rama përkujton 4 viktimat e 21
x

Politike

"Opozita pret të vdesë Rama?", avokati i njohur i shtang të gjithë, tregon prapaskenat e forta me Bashën dhe flet për një zgjidhje urgjente : U takuan fshehur në maj...

"Opozita pret të vdesë Rama?", avokati i njohur i shtang

Avokati Altin Goxhaj ka folur për një zgjidhje urgjente për të ndërtuar një pazar të gatshëm para se të vij ambasadorja amerikane me mandat të plotë.

“Jemi në situatën që po gatuhet një çorbë, që Rama dhe Basha duan të konkludojnë në një zgjidhje urgjente për të ndërtuar një pazar të gatshëm para se të vij ambasadorja amerikane me mandat të plotë. Unë di që Rama dhe Basha janë takuar në muajin maj, në Paris dhe 30-qershori është produkt i këtij takimi. Kemi një situatë absurde.

Opozita që nuk do të futen në zgjedhje me Ramën dhe Rama që bën zgjedhje. Me fakte dhe vulë, i kemi zgjedhje. Pse nuk u fut në zgjedhje opozita, apo duhet të presi të vdes Rama? Duhet të ketë një zgjedhje. Marrëveshja Rama- Basha nuk është me rëndësi për momentin, pasi ka marrëveshje më të vjetër. Sali Berisha dhe George Soros kanë bërë marrëveshje në 2005, këtë e ka pranuar Soros. Lulzim Basha tha që s’do kishte zgjedhje në 30 qershor. Por u bënë. Nuk merret më në konsideratë fjala e tyre, nuk ja vlen të merresh me ta,” tha Goxhaj në Fax News.