BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Politike

“Opozitarët patën vrull ta largonin”, Shehi komenton përjashtimin e Berishës: Siç ju thashë edhe ‘xhenazja do  40 ditë’

“Opozitarët patën vrull ta largonin”, Shehi komenton

Deputeti Dashamir Shehi komenton zhvillimet në Partinë Demokratike, duke theksuar sipas tij problemet formale që Lulzim Basha i shkaktoi vetes duke e sjellë në këtë situatë përplasjeje me ish-kryetarin Sali Berisha.

Shehi tha se opozitarët e Bashës patën një vrull për të larguar ish-kryeministrin pasi humbi zgjedhjet, teksa kujton edhe batutën që bëri me ta në ato momente.

Në emisionin “Opinion”, kreu i LZHK, Shehi tha se Basha e ka shndërruar PD-në si Parti Kineze, pasi në Këshillin Kombëtar ka mbi 500 veta e në Kryesi plot 40 veta.

“Rregulli formal duhet të ishte që kur humb zgjedhjet ikën. Kjo mund t’i ndodhë edhe Ramës, siç i ndodhi edhe Fatos Nanos. Nga kjo burojnë një sërë gjërash. Edhe Basha nuk i ka ndjekur këto. Gjithë opozitarët e Bashës patën një vrull, ta largojmë dhe unë u thashë një batutë “edhe xhenazja do 40 ditë”. Basha duhet të shtynte kongresin, të bënte një Kongres rithemelues. Të hapte lojën për të gjitha palët. Këta bënë atë që kanë bërë dhe më parë. Zgjodhën disa organe formale. Një Këshill Kombëtar me 500 veta është tallje, një kryesi me 40 veta është tallje. Çfarë është kjo, Partia e Kinës? Kjo është ana formale e situatës. Se realiteti politik është krejt ndryshe”, u shpreh Shehi.