Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

OSBE i dha “shuplakën” Bashës dhe Kryemadhit, vjen reagimi i parë nga LSI

Postuar: 19/06/2019 - 18:37

Sulmet e përfaqësuesve të LSI-së ndaj ndërkombëtarëve nuk kanë të sosur. Pas Knut Fleckenstein, objekt sulmi është ambasadori i OSBE-së, Bernhard Borchard pas deklaratës së këtij të fundit mbi situatën e krijuar në disa KZAZ në vend. Ai është shprehur se deklarata e fundit e ambasadorit është provokuese, teksa e ka etiketuar Borchard si "shërbëtor" të qeverisë.

Ish-deputeti i LSI-së ka risjellë në vëmendje përgjimet e BILD dhe shkrimet e VOA-s, kur sipas tij kanë nxjerrë zbuluar aktet kriminale të qeverisë, por për Vasilin, Borchard ka zgjedhur të heshtë.

"Borchard ta paskan lexuar Kushtetuten çunat e Shijakut! Borchard-it duket qarte, qe ja kane lexuar kushtetuten çunat e Shijakut ose hajdutet e votave te Dibres. Do ja kene lexuar me siguri nen tymin e kanabisit nen shoqerine e "çunave me probleme" te furgonit te Gjiknurit. Borchard me qe s'ke degjuar gje merre vesh: nuk ka zgjedhje lokale ne 30 qershor ne Shqiperi.

Kushtetuta e Shqiperise jo ajo e kanabisit qe te kane lexuar ty e thote qarte:Zgjedhjet i shpall me dekret Presidenti i Republikes. Ndaj merre Kushtetuten e lexoje dhe hiqe nga duart koven e benzines e te provokimeve. Mos e njollos OSBE me jeshilen kanabiste se s'ta ka per borxh. Deklarimet provokuese te Borchard jane ato te nje sherbetori te juntes se korruptuar te rilindjes.

Keto deklarime te inkriminuara mbulojne krimet zgjedhore,pasi Borchard nuk ka thene as edhe nje fjale te vetme per hetimet zyrtare te manipulimit kriminal te zgjedhjeve nga rilindja, edhe pasi te vertetat e ketij manipulimi kriminal u bene te ditura boterisht nga BILD dhe VOA. Borchard do te mbaje pergjegjesi te drejtperdrejte per mashtrimet e tij te vazhdueshme si dhe per lojerat e felliqura per te krijuar nje opozite Fake, totalisht ne sherbim te Rames dhe strategjise se tij te zeze te kapjes se te gjithe pushteteve.

Kushdo,qe u vu ne sherbim te kapjes dhe rrenimit te demokracise ne Shqiperi do te jape llogari,koha ka ardhur....Ç'fajsim nuk ka per kerkend", shkruan Vasili.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 14:42

Kryeministri Rama ka dal me një vendim të ri, i cili është shumë i rëndësishëm.

Postuar: 17/09/2019 - 13:56

45 dosjet e para të vetingut për drejtues të Policisë së Shtetit janë drejt përfundimit për t'

Postuar: 17/09/2019 - 13:33

Ministri i Jashtëm në detyrë  Gent Cakaj në Komisionin e Integrimit është pyetur nga deputet

Postuar: 17/09/2019 - 13:23

Pas takimit me kryetaren në largim të bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, Lulzim Basha nuk i kur

Postuar: 17/09/2019 - 13:21

Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e J

Postuar: 17/09/2019 - 13:12

Krahas sporteve popullore si futbolli, basketbolli apo volejbolli, edhe tenisi po bëhet gjithnjë