BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Politike

“Ose barazi në zbatimin e ligjit, ose Himara kthehet në…”/ Erion Braçe reagon për ngjarjen e rëndë: Është krim! Mbeta pa fjalë kur mësova që...

“Ose barazi në zbatimin e ligjit, ose Himara kthehet

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Himarë, ku një vajzë 7-vjeçe u përplas për vdekje nga një skaf teksa ishte duke luajtur dhe notuar në breg të detit. Në drejtimin e mjetit lundrues ishte ish-shefi i policisë së Himarës Arjan Tase.

Përmes një postimi në facebook Braçe shkruan se për rastin në fjalë duhet të bëhet drejtësi shembullore. Ai shton se ngjarja bëhet më e rëndë kur mëson se autori vjen nga paria e policisë që duhet të jetë shembull për komunitetin.

Postimi i plotë: 

NGJARJA NE POTAM|HIMARE,
ESHTE KRIM!

KUR MESOJ QE AUTORI ESHTE NGA PARIA E POLICISE, MBETEM PA FJALE!

Shef policie qe jashte detyres duhet te jete shembull e gjithnje ne ndihme te kujtdo, harron statusin qe e ka me vete kudo, distancohet jo vetem nga polici i thjeshte qe ben e nuk ben pushime, te thjeshta e me nje cader, por edhe nga njerezit, te cileve duhet ti sherbeje e duhet ti mbroje;

TANI TE BEHET DREJTESI SHENBULLORE PER TE!

Nderkohe, edhe nje here alarmi shkon tek RREGULLAT, ZBATIMI I TYRE;

Lexova reagimin e drejtorit te Policise e pertej masave te detyrueshme ndaj efektivit te perfshire ne krim, me shqeteson ngritja e nje grupi qe verifikon zbatimin e porosive te drejtorit vete;

UNE MENDOJ QE FUNKSIONON NDRYSHE;

URDHRI I DREJTORIT TE POLICISE ME MASA QE ADMINISTROJNE E GARANTOJNE RENDIN E RREGULLIN,

THJESHT ZBATOHET, THJESHT ZBATOHET, NUK HARROHET, NUK RELATIVIZOHET, NUK NEGLIZHOHET, ZBAAAATOOOHEEEET, NUK VERIFIKOHET!

DHE ZBATOHET NE MENYRE TE BARABARTE PER TE GJITHE E NGA TE GJITHE; perfshi parine e policise, politikes, ekonomise!

OSE BARAZI, OSE HIMARA ESHTE JO VETEM SKENA E SOTME POR DHE ARKIVA E KRIMEVE SI KY, NE PAK VITE NGA SOT! E mbani mend besoj vrasjen si kjo nga nje biznesmen!

||| Shume ndjese me perulesi familjareve te vajzes; nuk ka ngushellim qe mund tu lehtesoje dhimbjen!