Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ouuu... Pse nuk do e shkarkojnë Metën këta sot?”, habitet ish-ministri dhe lëshon deklaratën e fortë: Biles do bënin fët e fët edhe të pabëshmen!

Postuar: 13/06/2019 - 14:00

Kryeministri Edi Rama i ka ‘shtrirë dorën’ për herë të fundit Presidentit Ilir Meta në seancën e sotme plenare ku duhet thënë se nuk është artikuluar për asnjë moment shkarkimi por vetëm zhdekretimi i zgjedhjeve dhe anti-kushtetutshmëria.

Rama e ka ftuar Metën të lexojë e të reflektojë mbi rezolutën e PS ndërsa për shumëkënd ka qenë habi fakti që askush nuk përmendi shkarkimin e Presidentit edhe pse nëpër studio e panele televizive kanë theksuar se Meta do shkarkohet.

Një ndër të parët që ka reaguar për këtë është ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani.

“Ouuu! Pse nuk do e shkarkojnë Ilir Metën këto sot?!

Po sikur u përbetuan me vendim kryesie që do ta shkarkonin!!!

Biles do bënin fët e fët edhe të pabëshmen, Gjykatën Kushtetuese!!

Tani do t'i shtyjnë dhe zgjedhjet.

Jo për gjë po i "interesoka shtyrja e tyre edhe vetë krye-udhëheqësit"- shkruan Manjani.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 14:00

“Jemi gati për një marrëveshje me kushte. Po përgatisim një platformë për të hyrë në bisedime. Duhet të bëhen ndryshime në kodin zgjedhor.

Postuar: 17/09/2019 - 13:56

45 dosjet e para të vetingut për drejtues të Policisë së Shtetit janë drejt përfundimit për t'

Postuar: 17/09/2019 - 13:33

Ministri i Jashtëm në detyrë  Gent Cakaj në Komisionin e Integrimit është pyetur nga deputet

Postuar: 17/09/2019 - 13:23

Pas takimit me kryetaren në largim të bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, Lulzim Basha nuk i kur

Postuar: 17/09/2019 - 13:21

Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e J

Postuar: 17/09/2019 - 13:12

Krahas sporteve popullore si futbolli, basketbolli apo volejbolli, edhe tenisi po bëhet gjithnjë

Postuar: 17/09/2019 - 12:53

Deputetët e Grupit Parlamentar Demokrat , Korab Lita dhe Arben Elezi kanë zhvilluar një takim me