Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Për çfarë po bisedojnë Kerry dhe Tabaku?

Për çfarë po bisedojnë Kerry dhe Tabaku?

Postuar: 14/02/2016 - 18:51

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, megjithëse zhvilloi një  vizitë të shkurtër,  ka takuar dhe ka folur nga afër me një pjesë të rëndësishme të politikanëve shqiptarë.
 
Gjatë takimit me opozitën, Kerry duket se ka pasur një diskutim të veçantë dhe të afërt me deputeten demokrate, zonjën Jorida Tabaku.
 
 Siç duket edhe në foto, ai është ndalur për disa çaste duke biseduar me të, në prani edhe të përfaqësuesve të tjerë të opozitës. 
 
Por se për çfarë kanë biseduar Kerry-Tabaku, kjo nuk dihet ende.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr