Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përfundon mbledhja e kryesisë së PS-së, zbardhen vendimet

Postuar: 20/02/2018 - 19:41

Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur sot për të diskutuar për situatën në Kukës dhe pakënaqësitë e krijuara në bazë pas vendimit për shkarkimin e Mimi Kodhelit si e deleguar në këtë rreth dhe zëvendësimin me Safet Gjicin.

Kryesia e PS ka vendosur pasditen e sotme mbajtjen e zgjedhjeve në disa degë lokale të PS. Sekretari i Përgjithshëm i PS dhe njëherazi kreu i grupit parlamentar Taulant Balla u shpreh se do ketë zgjedhje në disa degë të bashkive të vendit, ndërsa veçanërisht, duke komentuar situatën e fundit në degën e PS Kukës, u shpreh se procesi do nisë edhe njëherë nga fillimi.

Deklarata e Taulant Ballës

Një ndër pikat e rendit të ditës, ishte një analizë e ristrukturimit në Bashkinë Kukës. Pasi u njohëm me auditin në Kukës do të fillojmë deh njëherë nga fillimi. Nga sot deri në maj do të bëhen zgjedhje të reja  për të pasur një asamble të re në Kukës.

Sekretari i Përgjithshëm i PS ftoi gjithashtu qytetarët që t’i bashkohen Platformës së Bashkëqeverisjes përmes portalit “Shqipëriaqëduam”, pasi sipas tij aty do të gjejnë zgjidhje për shqetësimet e tyre, ndërsa një tjetër çështje e diskutuar në kryesinë e PS ka qenë edhe çelja e zyrave të bashkëqeverisjes në 9 bashki ku aktualisht nuk ofrohet ky shërbim.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/03/2018 - 21:18

Nënkryetarja e Bashkisë Lezhë Alfrida Marku ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të kësaj bashkie Fran Frrokaj dhe 22 personave të tjerë pasi akuzohen për ‘tjetërsim të pronave’.

Postuar: 16/03/2018 - 20:21

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një statusi nw Facebook shkruan se mijëra të rinj nga mosha 7 deri në 17 vjeç largohen drejt Europës të pashoqëruar, du

Postuar: 16/03/2018 - 19:13

Ish-Ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka folur pwr zgjedhjet e ardhshme vendore tw cilat janë përballja e tretë e kreut të PD-së , çka sipas tij, janë edhe përcaktuese për të

Postuar: 16/03/2018 - 19:01

Raporti i Organizatës së Kombeve të Bashkuara se Shqipëria është një ndër ndër 20 vendet më të korruptuara në botë apo edhe kërkesa  e PD përmes një projektligji për të fsh

Postuar: 16/03/2018 - 18:34

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, thirri në një mbledhje në selinë blu kryetarët e degëve të PD-së në rrethe.

Postuar: 16/03/2018 - 17:55

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thirrur në një mbledhje në selinë blu kryetarët e degëve të PD-së në rrethe.

Postuar: 16/03/2018 - 16:45

Dy javë pasi depozituan në kuvend një nismë ligjore për shfuqizimin e 20 Shkurtit që njihet si dita e rrëzimit të bustit të diktatorit Hoxha dhe e përkujtimit të viktimave e kri