Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përfundon mbledhja në Kryesinë e LSI, Vasili: Ja kandidatët e zyrtarizuar për zgjedhjet e 21 qershorit

Përfundon mbledhja në Kryesinë e LSI, Vasili: Ja kandidatët e zyrtarizuar për zgjedhjet e 21 qershorit

Postuar: 15/04/2015 - 19:14

Ka përfunduar mbledhja në Kryesinë e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka bërë të ditur se në këtë mbledhje janë zyrtarizuar disa kandidatë bashkish për zgjedhjet e 21 qershorit. Vasali ka njoftuar se janë përzgjedhur emrat e mëposhtëm sipas bashkisë përkatëse:
 
Viktor Dusha për Lezhën. Zamira Rami në Gjirokastër. Petrit Sinanë në Berat. Hasan Halili në Kukës. Diana Mile në Pogradec. Miranda Rira në Përrenjas. Meleim Damzi në Bulqizë. Altin Toska në Cërrik. Luan Sallaku në Vlorë. Shyqyri Kapllani në Mallakastër. Mesim Spahiu në Skrapar. Arben Malo në Kolonjë. Selfo Kapllani në Kuçovë. Kasem Senaj në Selenicë. Rigels Balili në Delvinë.
 
Ndërkohë, Vasili ka deklaruar dhe një herë se dy elementet kryesorë të këtyre zgjedhjeve janë respektimi i barazisë gjinore, si dhe ai i kuotës me përfaqësim prej 30% të forumit rinor.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që ministri i  Turizmi, Blendi Klosi i ka kthyer përgjigje.  Në studion e “Report Tv” ai është përgjigj

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:04

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për lënien në fuqi të 30 qershorit si datën e zhvillimit të zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:03

Rreth një orë më parë, Kolegji Zgjedhor dha vendimin përfundimtar për zgjedhjet vendore, duke e l