Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përfundon takimi mes kandidatëve të LSI dhe PS, Balla: I shkëlqyer, takim organizativ

Përfundon takimi mes kandidatëve të LSI dhe PS,  Balla: I shkëlqyer, takim organizativ

Postuar: 18/04/2015 - 11:37

Ka përfunduar takimi mes kandidatëve të LSI dhe PS në Akademinë e Arteve në Tiranë.
 
Askush nuk ka dhënë një informacion të zgjeruar mbi këtë takim, vetëm deputeti Taulant Balla është shprehur se ishte një takim i shkëlqyer dhe organizativ.
 
Ky takim zgjati pothuajse një orë.
 
Rama dhe Meta, takim me kandidatët për bashkitë e vendit
 
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta po zhvillojnë në Akademinë e Arteve një takim me kandidatët e mazhorancës për bashkitë e vendit në zgjedhjet e 21 qershorit.
 
Në takimin që po zhvillohet me dyer të mbyllura, pritet të merret miratimi nga partitë aleate për çdo propozim të kandidaturave për kryetarë bashkie.
 
Sot pritet miratimi i kandidaturave të propozuara nga PS, LSI dhe aleatët e tyre për bashkitë e vendit.
 
Kryeministri Edi Rama pas takimit të 15 marsit me kreun e LSI, Ilir Meta pat deklaruar se në këto zgjedhje do të ketë një formulë të re në përzgjedhjen e kandidaturave.
 
“Do të ecim me një formulë të re, çdo njëra nga partitë do të ketë të drejtën e propozimit për një numër njësish dhe të drejtën për të dhënë votën për dakordësinë ose jo të kandidatëve. Më pas do të vijojmë me shoshitjen e kandidaturave”, deklaroi Rama pas atij takimi.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:43

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka komentuar në rubrikën Opinion në “Neës24”, vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendor

Postuar: 24/06/2019 - 14:40

Ambsasdori i BE, Luigi Soreca ka takuar sot kryetarin e Këshillit të Emërimit të Drejtësisë Ardia

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që mi

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj