Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përfundon vizita 4 orëshe e Kerry-t, Donald Lu e përcjell në aeroport

 Përfundon vizita 4 orëshe e Kerry-t, Donald Lu e përcjell në aeroport

Postuar: 14/02/2016 - 15:26

Rreth orës 14:00, Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry është larguar nga Shqipëria, pas 4 orësh qëndrimi.
 
Ndërkohë, ai është përcjellë deri në aeroport  nga ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu.
 
Takimet e Kerry-t
 
Në vizitën e tij 4 orëshe në Tiranë, Kerry u takua me Presidentin Nishani, Kryeministrin Rama, ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati dhe me kryetarin e PD, Lulzim Basha.
 
Sekretari Amerikan zhvilloi një bashkëbisedim edhe shoqërinë civile në Muzeun Kombëtar.
 
Në qendër të diskutimeve me autoritetet shqiptare, ishte reforma në drejtësi dhe Byroja Kombëtare e Hetimit.
 
Avioni i diplomatit amerikan “Air Force 2” u largua nga toka shqiptare në orën 14:00. Vizita e Sekretarit Kerry u përmbyll pa asnjë incident.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 22:05

Presidenti Meta nuk i ka kursyer akuzat e ndaj kreut të KED-së Ardian Dvoranit sërish.

Postuar: 18/11/2019 - 21:58

Grida Duma ka deklaruar se investimi kinez i rrjetit 5G në Shqipëri do të jetë një rrezik edhe pë

Postuar: 18/11/2019 - 21:56

Neritan Ceka në emisionin “360 Gradë” e ka krahasuar kryeministrin Edi Rama me Haxhi

Postuar: 18/11/2019 - 21:44

Kreu i shtetit, Ilir Meta hodhi përsëri akuza të forta ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani, për

Postuar: 18/11/2019 - 21:41

 “Lu më ka kërkuar falje dhe thoshte se i deziformonte PS-ja”, kështu ka deklaru

Postuar: 18/11/2019 - 21:36

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, pohoi se presidenti Ilir Meta duhet ta kishte shpërndarë parl

Postuar: 18/11/2019 - 21:29

Presidenti Ilir Meta si duket e ka humbur gjendjen e qetësisë dhe dashurisë ditët e fundit.