Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pa Kosovën, nis zyrtarisht takimi Zaev-Rama-Vuçiç në Ohër për ‘Shengenin Ballkanik’

Postuar: 09/11/2019 - 18:49

Mësohet se ka nisur takimi trepalësh i liderëve të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Ohër. Burime bëjnë me dije se pas takimit, presidenti i Maqedonisë Stevo Pendarovski do të organizojë një darkë me Zaev, Ramën dhe Vuçiç.

Sakaq, krijimin e një ‘Schengeni Ballkanik’ e ka mbështetur më herët edhe i dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer, i cili u shpreh se është një ide premtuese.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 23:55

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë thirrje që, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi të merret në mënyrë urgjente në Prokurori në lidhje me videon e paralajmëruar ku Presidenca ka një video ku një ambasador kry

Postuar: 18/11/2019 - 23:34

I ftuar në emisionin “Open”,presidenti Ilir Meta foli edhe për Opozitën, për të cilën

Postuar: 18/11/2019 - 23:28

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 23:08

I pyetur se cila ishte arsyeja që ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, pres

Postuar: 18/11/2019 - 22:57

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parla

Postuar: 18/11/2019 - 22:55

I ftuar në emisionin “Opinion”, deputeti socialist AlketHyseni u ankua që u la i fund

Postuar: 18/11/2019 - 22:54

Meta ka komentuar edhe një herë a do e shpërndajë presidenti apo jo.