BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat janë kriteret për tu bërë efektiv policie

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat
x
BREAKING NEWS

Senatorja amerikane vizitë zyrtare në Shqipëri, pritet nga presidenti Begaj, e pranishme edhe ambasadorja Kim

Senatorja amerikane vizitë zyrtare në Shqipëri, pritet nga
x
BREAKING NEWS

“Yuri Kim foli si kryeministre e Shqipërisë”, Baton Haxhiu kritika ndaj ambasadores amerikane: SPAK duket më shumë si prokurori e Ambasadës, se...

“Yuri Kim foli si kryeministre e Shqipërisë”, Baton Haxhiu
x
BREAKING NEWS

Plas sherri mes të rinjve, policia parandalon tragjedinë, kapet 17-vjeçari me kallashnikov

Plas sherri mes të rinjve, policia parandalon tragjedinë, kapet
x
BREAKING NEWS

Aneksimi i rajoneve të Ukrainës, reagon Presidenti Begaj: Lajm i keq për paqen dhe rendin botëror

Aneksimi i rajoneve të Ukrainës, reagon Presidenti Begaj: Lajm i keq
x
BREAKING NEWS

Pandemia nuk ka përfunduar ende! Ministria e Shëndetësisë bën njoftimin e rëndësishëm

Pandemia nuk ka përfunduar ende! Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Behgjet Pacolli zbardh detaje nga vizita në Hagë: Ja kush më impresionoi nga ish-Presidentët shqiptarë, ishte i pari që...

Behgjet Pacolli zbardh detaje nga vizita në Hagë: Ja kush më
x

Politike

Padia e tij ndaj ish-presidentit, Halit Valteri bën deklaratën e fortë: Kujdes Meta të vret!

Padia e tij ndaj ish-presidentit, Halit Valteri bën deklaratën e

I ftuar ditën e sotme në  ‘Zona Zero’ ka qenë ish-deputeti Halit Valteri, i cili ka komentuar për të gjitha akuzat që i ka drejtuar sëfundmi ish-Presidentit Ilir Meta, lidhur me një lobim të kryer në SHBA me një shumë prej 1.2 milion dollarësh.

Në fjalën e tij Valteri është shprehur se ka thuajse 4 vite që është duke u marrë me këtë çështje dhe të gjitha dokumentat që ka dorëzuar në SPAK i ka të verifikuara, teksa e cilëson këtë si një padi të gjithë shqipëtarëve dhe jo vetëm të vetes së tij.

“Prej 4 vitesh jam duke u marrë me këtë çështje dhe të gjithë dokumentet i kam të verifikuara.

Kjo nuk është padia ime por e gjithë shqiptarëve.”- tha Valteri nga një lidhje skype me studion.

Ndër të tjera, gjatë bisedës me gazetarin Thimi Samarxhiu, Valteri ka treguar se në llogaritë e tij në rrejetet sociale por edhe në numrin personal të telefonit celular i vijnë shpesh mesazhe nga njerëz të ndryshëm që e paralajmërojnë se “Meta të vret”.

“Kujdes se Meta  të vret.

Këta njerëz që shkuajnë, shkuajnë se e kanë vuajtur në kurriz këtë gjë. Unë nuk merrem fare me këta si puna e Ilirit por këta u kanë futur njerëzve frikën në palcë. Këta përdorin krimin dhe mafien për të mbajtur statuskon e tyre. SPAK duket të marr masa dhe të nis hetimet për të çuar një orë dhe më parë për të çuar para drejtësisë njeriun më të korruptuar në vend. Meta ka problemin me çdo kënd që nuk mendon si ai. Për mua le të hyjë në burg Rama, Meta,  Basha, Berisha çdo njeri që ka vjedhur këtë vend. Por këta që japin akuza dhe nuk bëjnë asgje për të ruajtur këto akuza dihet që janë të dakordësuar për këto akuza për të ruajtur statuskon. Këto lojëra fjalësh politike kemi 30 vite që i dëgjojmë dhe kjo shikohet edhe nga interesi i njerëzve nga politike dhe fakti që nuk janë të shumtë në numër në kohën e zgjedhjeve.”- shtoi Valteri.