BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

“Padia ime ndaj Blinken nuk i dëmton marrëdhëniet me SHBA”, Berisha tregon arsyen e fortë se pse e hodhi në gjyq sekretarin amerikan

“Padia ime ndaj Blinken nuk i dëmton marrëdhëniet me

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në një intervistë televizive ka folur sërish për shpalljen e tij “non-grata” nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken.

Berisha tha se padia e tij ndaj Blinken nuk i dëmton marrëdhëniet e Shqipërisë me SHBA-në, pasi gjyqi nuk ishte për këtë qëllim, por për të mbrojtur dinjitetin e cënuar.

Ish-kreu i PD deklaroi se pas shpalljes së tij “non-grata” fshihet Xhorxh Soros dhe Edi Rama.

Pjesë nga biseda:

Berisha: E gjitha kjo është punë e Ramës dhe miliarderit Xhorxh Soros, i cili është një nga njerëzit më të fuqishëm jashtë politikës, se nuk ka post politik ai, por është miliarderi që përdor lekët e tij më shumë se çdo tjetër në botë për pushtet politik të tij.

Pyetje: Keni hedhur në gjyq sekretarin amerikan të shtetit, i dëmton kjo marrëdhëniet me SHBA?

Berisha: Jo aspak, sepse çdo gjë ka të bëjë me dinjitetin. Në diktaturë kam qenë në gjendje normale, nuk kam qenë i presekutuar, por më mungonte dinjiteti. Kam dalë nga dubliciteti i intelektualit të kohës, ia kam dalë. Njeriu nuk e lëshon kurrë dinjitetin e tij.

Pyetje: Si ka mundësi që Rama të ketë më shumë ndikim te DASH se sa ju që keni 30 vjet në pushtet?

Berisha: Rama ka 25 vite miqësi me Sorosin kurse unë ka një përplasje ndër më të mëdhatë të kohës ndaj Sorosit, duke ditur shumë mirë lidhjet e tij të pakufijshme. Por s’mund të censurohem për lidhjet e tij. E kam denoncuar atë.